محمد هادی علی احمدی شهردار منطقه ۱۳ از آغاز به کار مدرسه تابستانی نشاط و تعالی به همت حوزه بسیج منطقه به منظور غنی‌سازی اوقات فراغت فرزندان کودک ونوجوان کارکنان شهرداری این منطقه خبر داد.

به گزارش  گویای صنعت، محمد هادی علی احمدی گفت: این مدرسه همزمان با آغاز تعطیلات تابستان با ثبت نام دانش آموزان در راستای غنی سازی اوقات فراغت فرزندان کارکنان منطقه آغاز به کار کرده است.

شهردار منطقه ۱۳ افزود: در این طرح دانش آموزان به تفکیک در سه مقطع تحصیلی ابتدایی، متوسطه دوره اول و متوسطه دوره دوم و در قالب  دو گروه دختران و پسران از برنامه های متنوع ومفرح مدرسه تابستانی نشاط وتعالی استفاده می کنند.

وی افزود: این طرح در هفت هفته متوالی به ترتیب با عناوین هفته علمی و فناوری، تفریح و سرگرمی، آموزش و مهارت‌آموزی، معنویت، مقاومت و ایثار، اردو فرصتی برای زندگی و خانواده موفق ایرانی وهمچنین مراسم اختتامیه، برنامه‌ریزی شده است.

محمد هادی علی احمدی اجرای ویژه برنامه‌های تربیتی، مسابقات فرهنگی و ورزشی، آموزش قرآن با حضور مربی آموزشی و روحانیون را از جمله برنامه‌های اجرایی این طرح از سوی حوزه بسیج شهرداری منطقه ۱۳عنوان کرد.

شهردار منطقه ۱۳ فرهنگ‌سازی و الگوپذیری از سبک زندگی قرآنی، معنویات و فضایل دینی را راهگشای بسیاری از مشکلات جامعه و مهم‌تر از آن خانواده‌ها دانست و گفت: در این طرح، یک برنامه ویژه‌ خانواده‌محور به طور اردو نهادینه شده که شامل حضور پدران و پسران، همچنین حضور مادران و دختران با هدف ایجاد انس و الفت بیشتر بین خانواده‌ها است.

وی در پایان از اهداف این طرح به آشنایی با مفاهیم دینی، انسجام بخشی به معلومات ذهنی، غنی سازی اوقات فراغت فرزندان پرسنل، ارتقای سطح علمی و دینی نوجوانان و جوانان، حفظ و ایجاد روحیه نشاط و شادابی فرزندان و در نهایت کسب مهارت‌های زندگی اجتماعی در قالب اردوهای زیارتی-سیاحتی ، کلاس های علمی آموزشی و مسابقات مختلف اشاره کرد.