عملیات اجرایی احداث مجتمع تولید شمش منیزیم در منطقه ویژه اقتصادی لامرد با حضور رئیس هیات عامل ایمیدرو آغاز شد.

به گزارش گویای صنعت، عملیات اجرایی احداث مجتمع تولید شمش منیزیم عصر امروز در منطقه ویژه اقتصادی لامرد، با اجرای کلنگ زنی نمادین توسط محمدرضا موثقی نیا رئیس هیات عامل ایمیدرو آغاز شد.

سرمایه گذاری ارزی و ریالی احداث مجتمع تولید شمش منیزیم به ترتیب ۱۳ میلیون یورو و۷ هزار میلیارد ریال، با اشتغال ۲۰۰ نفر مستقیم و ۸۰۰ نفر غیر مستقیم است.

این پروژه صنعتی به وسعت ۱۲ هکتار ساخته می شود که قرار است در آن، شمش منیزیم با خلوص ۹۹.۸ به ظرفیت سالانه ۱۲ هزار تن، فروسیلیسیم ۷۵ درصد به ظرفیت سالانه ۱۲٫۵هزار تن، میکرو سیلیکا به ظرفیت سالانه ۳ هزار تن و دولومیت کلسینه به ظرفیت ۷۰ هزار تن تولید شود.

در مراسم مذکور، عباس قنبری “معاون اداری و مالی” و حسام مقدمعلی “معاون طرح های توسعه معادن و صنایع معدنی” ایمیدرو و تعدادی از مدیران این سازمان، رئیس هیات ایمیدرو را همراهی کردند.

بنا به این گزارش، منطقه ویژه اقتصادی لامرد از زیر مجموعه های ایمیدرو و در جنوب استان فارس و در نقطه تلاقی استان های فارس، بوشهر و هرمزگان است. ایمیدرو در این منطقه با ارایه زیرساخت ها به سرمایه گذاران، زمینه ایجاد و توسعه صنایع معدنی و پتروشیمی را فراهم می آورد.