از کتاب‌های "فرشته‌ها لبخند می‌زنند" و "می‌خواهم شبیه تو باشم" رونمایی شد.

به گزارش گویای صنعت ؛ جلسه آغاز فعالیت رسمی ستاد کنگره ملی سرداران و ۱۲ هزار شهید استان تهران با حضور سردار احمد ذوالقدر فرمانده سپاه حضرت سیدالشهدا (ع) استان تهران، حجت‌الاسلام و المسلمین شاهچراغی امام جمعه شهرری، سید عباس جوهری معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران، محسن نایبی معاون امنیتی و انتظامی استاندار تهران، قدرت الله شفیقی معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار تهران و دیگر مسئولان برگزار شد.

جوهری در این جلسه با اشاره به لزوم تقویت هماهنگی دستگاه‌ها خطاب به فرمانداران و شهرداران بر پیگیری اقدامات اثرگذار و جذاب جهت برگزاری مطلوب کنگره شهدا تاکید کرد.

در ادامه سردار ذوالقدر در این جلسه اظهار داشت: از کسانی که می خواهند پرچم کنگره شهدای ۱۲ هزار شهید استان را طرح‌ریزی، اجرا و شرکت کنند، تشکر می‌کنم.

وی با اشاره به لزوم ماندگاری کنگره افزود: مقام معظم رهبری از ما انتظار دارند که این کنگره ماندگار و تبدیل به ۱۲ هزار کنگره شود.

فرمانده سپاه حضرت سیدالشهدا (ع) استان تهران عنوان کرد: اراده خداوند پیش‌برنده اقدامات است و در سال‌های گذشته از بعضی از کارهای نشدنی با اراده و همت عبور کردیم.

سردار ذوالقدر سپس گفت: دستگاه‌های مختلف استان اعم از آموزش و پرورش، فرمانداری‌ها، شهرداری ها و غیره ایده های فاخر را پیگیری کنند تا کنگره‌ای در شان این ۱۲ هزار شهید برگزار شود.

وی با بیان اینکه سال گذشته ۷۱۸ یادواره شهید در مدارس شهرستان‌های استان تهران برگزار شد، افزود: کنگره در اردیبهشت ۱۴۰۳ برگزار می‌شود و آثار شهدا، اقدامات گروه های جهادی به نام شهدا در نمایشگاه ارائه می‌شود، ضمن اینکه کارهای تولیدی در صدا و سیما و رسانه‌ها و مصاحبه با خانواده شهدا نیز پیگیری می‌شود.

گفتنی است در این جلسه با حضور مسئولان کتاب‌های “فرشته‌ها لبخند می‌زنند” و “می‌خواهم شبیه تو باشم” رونمایی شد.

سردار عبدالرضا آزادی رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه و بسیج در این جلسه اظهار داشت: جهاد برای حفظ نام شهدا مورد تاکید مقام معظم رهبری است و طبق نظر معظم له هدف کنگره شهدا حفظ نام و یاد شهدا و انتقال پیام شهدا است که انتقال پیام شهدا جز با زبان هنر امکان‌پذیر نیست.

وی بیان کرد: پیام شهدا امیدآفرین است و باید این امید به جامعه و دل‌ها منتقل شود؛ از اینرو همه باید به میدان بیایند تا کنگره به عنوان اقدامی فراگیر، عمیق و تاثیرگذار انجام شود.

رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه و بسیج ادامه داد: مسئولین باید برای برگزاری مطلوب کنگره وقت بگذارند و جهادی کار کنند.