عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در دیدار با دختران مرکز خیریه حکیمی واقع در منطقه 12 از امکان بهره‌مندی رایگان این دختران از برنامه‌های آموزشی سرای محله دروازه شمیران خبر داد.

به  گزارش گویای صنعت، ظهر امروز، دوشنبه، ۱ خرداد، به مناسبت دهه کرامت و روز دختر، زهرا شمس‌احسان، عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران به همراه مهدی امیری، مدیرکل آموزش‌های شهروندی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران و سیدامیرحسین ساداتی، معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱۲ با دختران مرکز خیریه حکیمی در این مرکز دیدار و گفت‌وگو کرد.

بر اساس این گزارش در این جلسه نخست هر کدام از دختران خود را معرفی کردند و به بیان علاقه‌مندی‌ها و توانمندی‌های خود پرداختند.
در ادامه شمس‌احسان ضمن تبریک ولادت حضرت معصومه (سلام‌الله علیها) و روز دختر، برای تحقق خواسته‌ها و کمک به رشد استعدادهای آن با ارائه تسهیلاتی از سوی مدیریت شهری منطقه توصیه‌هایی داشت که از جمله آنها امکان بهره‌مندی رایگان این دختران از برنامه‌های آموزشی سرای محله دروازه شمیران بود.
ساداتی در مورد برخی رشته‌های این مرکز آموزشی توضیح داد: با توجه به علاقه‌مندی و توانمندی‌های این دختران برنامه‌هایی مانند آموزش رشته‌های ورزشی، حرفه‌آموزی، کامپیوتر (دوره‌های آی‌سی‌دی‌ال)، داستان‌نویسی و… به این عزیزان به طور رایگان ارائه خواهد شد.
افزایش روشنایی محیطی در کوچه منتهی به محل خیریه به منظور تأمین امنیت بیشتر برای عبور و مرور دختران در تعاملات و هماهنگی‌های لازم با اداره برق از دیگر تصمیمات این جلسه بود؛ همچنین مقرر شد با توجه به علاقه‌مندی‌های افراد در مورد کتاب و کتابخوانی، کتاب‌های مناسب در موضوعات مشخص و اعلام‌شده از سوی مدیریت مجموعه خریداری و به آنها اهدا شود.