فخاری گفت: دولت سیزدهم اراده‌ قابل‌توجهی برای رفع مشکلات و کمبودها دارد.

به گزارش گویای صنعت؛ آیین تکریم و معارفه فرماندار ویژه شهرستان ری با حضور علیرضا فخاری استاندار تهران، ابراهیمی امام جمعه موقت شهرستان ری، یزدی خواه نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، آیت الله قاضی عسگر تولیت آستان حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) و اعضای شورای تامین شهرستان و دیگر مسئولان برگزار شد.

فخاری در این مراسم با تقدیر از خدمات بشارت در دوره سرپرستی فرمانداری ری اظهار داشت: این جابه‌جایی‌ها و انتصابات در دولت متداول است و از زمان استعفای فرماندار پیشین به دنبال شخصی بودیم که وضعیت شهرستان ری متحول شود.

وی با بیان اینکه اگر ری وجود نداشت تهران هم نبود، افزود: ری با توجه به قدمت، سابقه و شرایط اقلیمی ویژگی‌های خاصی دارد و توجه به امور خاص مردم در شهرستان ری باید در دستورکار قرار گیرد.

استاندار تهران عنوان کرد: دولت سیزدهم اراده‌ قابل‌توجهی برای رفع مشکلات و کمبودها دارد و ری نیز مورد توجه بوده اما این اقدامات کافی و وافی نیست و باید تعادل و آرامش روحی در مردم پدیدار شود.

فخاری سپس گفت: مسائل مربوط به حوزه‌های اجتماعی، دینی، ترویج فرهنگ ناب اسلامی باید به عنوان الگوی رفتاری برای استان تهران مورد توجه قرار دارد.

وی تصریح کرد: خاستگاه ری برای ترویج اسلام ناب محمدی همواره مورد توجه بوده و طبیعی است که اگر به ری به عنوان مرکز اسلامی پرداخته شود و انتظارات نیز به همین میزان وجود دارد.

استاندار تهران ادامه داد: برای ما خوب نیست که نیازمندی‌های عام مردم را به عنوان مشکل و معضل بدانیم، در مرکز شهر اگر کمبودی وجود داشته باشد قابل پذیرش نیست.

فخاری خاطرنشان کرد: شأن خدمتگزاری باید تجلی پیدا کند و مسئولین خود را در اختیار مردم قرار دهند، پسندیده نیست پس از سال‌ها برای رفع حاجت مردم از کمک‌های مومنانه و سبد کالا استفاده شود، این اقدام زیبنده نیست و نباید به فقر افتخار کرد.

استاندار تهران تصریح کرد: در نظام اسلامی باید مردم به نقطه تعادلی از آرامش روحی و روانی برسند تا بتوانند دین و اعتقادات خود را حفظ و در جهت توسعه کشور اقدام کنند.

وی در ادامه اظهار داشت: این فرصت‌ها به سرعت می‌گذرد و باید فرصت خدمت را غنیمت بدانیم و در این راستا از مسئولین خواستارم برای مردم کم نگذارند.

گفتنی است در این نایبی و شفیقی معاونین استاندار، کیهان مشاور و مدیرکل حوزه و مدیران ارشد حضور داشته و در این مراسم از زحمات محمد بشارت سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان ری تقدیر و مهدی بابالحوائجی با حکم وزیر کشور به عنوان فرماندار ویژه ری و معاون استاندار تهران معرفی شد.