در راستای اجرای برنامه های فرهنگی، آیینی و مذهبی ایام عزای حسینی در منطقه 13، ائتلاف بزرگ عاشورایان با شعار " در زیر خیمه اش همه یک خانواده ایم " در فلکه اطلاعات تهران نو در دهه اول محرم برگزار می شود.

به گزارش گویای صنعت، محمد هادی علی احمدی، شهردارمنطقه با اشاره به ابلاغیه برنامه های فرهنگی، آیینی و مذهبی ایام عزای حسینی با موضوع تبیین و پیاده سازی فرهنگ حسینی در سبک زندگی شهروندان گفت: با بهره گیری از ظرفیت هیات ها، خیریه ها و گروه های مردمی در اجرای برنامه ها، مراسم سوگواری حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) باعنوان ائتلاف عاشورائیان همزمان با آغاز محرم به مدت ده شب در حال برگزاری است.
او، ائتلاف بزرگ عاشورایان را از جمله برنامه های شاخص شهرداری منطقه۱۳ در دهه اول محرم برشمرد و افزود : این مراسم برای چهارمین سال متوالی با تاکید بر مسجد محوری و خانواده محوری برگزار و هیات های محلات منطقه با اجتماع در فلکه اطلاعات ، در سوگ سید و سالار شهیدان امام حسین(ع) عزاداری می کنند.
محمد هادی علی احمدی ادامه داد: این مراسم با مشارکت مساجد لیله القدر ، مسجدالحسین(ع) ، بسیج ناحیه کمیل و حوزه های بسیج ۱۹۵ و ۱۹۶ ، راهور شرق تهران و کلانتری ۱۲۸ برپا می شود و جمعی از شهروندان و خانواده های معظم شهدا در این برنامه حضور دارند.
شهردار منطقه ۱۳ ادامه داد : سخنرانی مذهبی ، قرائت قاریان بین المللی قرآن کریم، همخوانی گروه بین المللی و مداحی اهل بیت عصمت و طهارت (ع) از بخش های مختلف ائتلاف عاشورائیان در منطقه ۱۳ است.
او یادآور شد: سعی کردیم با حمایت و مشارکت در تجمع هیات ها و دسته های عزاداری در محور های مهم، تسهیلات لازم را برای اجرای هر چه بهتر عزاداری ها فراهم شود.