یوسف زاده گفت:در  پارک و بوستان ها مربیان ورزشی ما  اقدام به برگزاری ورزش های صبحگاهی و عصرگاهی می نمایند؛ که این نوعی روحیه نشاط و شادابی را در بین ورزشکاران ،سالمندان و پیشکسوتان بوجود می آورد. اجرای ورزش های همگانی از منویات مقام معظم رهبری است که ما به آن عمل می کنیم.

به گزارش گویای صنعت، حسین یوسف زاده رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان ری در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار گویای صنعت در رابطه با اینکه برای کشف استعدادهای جوان برای رشته های پرطرفدار ورزشی قهرمانی چه اقداماتی را انجام داده اید، بیان کرد: جهت کشف استعداد یابی بویژه در فصل تابستان و اوقات فراغت جوانان و نوجوانان، هرساله اقدام به برگزاری المپیاد روستایی در شهرری و حوالی روستاهای اطراف ری می کنیم ؛که تمامی بخش ها مشارکت جدی دارند، همچنان که در سال گذشته بیش از ۵۵ روستا در طی ۱۴ روز و نزدیک به ۲۶ رشته ورزشی و ۵ هزار ورزشکار مشارکت داشتند . سعی هئیت های ورزشی ما بر این است؛ که استعدادهای نهفته در روستاها بویژه مناطق محروم را کشف و به هئیت های ورزشی معرفی کنند .از بین جوانان و نوجوانان پس از استعداد یابی  به سطح بالا در بخش کشوری و استانی ورود پیدا می کنند.

 

ور در خصوص اینکه این سازمان چه برنامه هایی را به منظور توسعه و ترویج فرهنگ ورزش های همگانی عمومی به منظور ارتقای نشاط اجتماعی و شادابی عمومی جامعه بویژه خانواده ها در دست اجرا دارد، گفت: سعی بر این است که در طول سال بیشتر بحث پیاده روی خانوادگی را در مرکز شهرری و روستاهای اطراف آن  برگزار کنیم؛ که بتوانیم شور و نشاط اجتماعی را که مدنظر است انجام داده باشیم. در  پارک و بوستان ها مربیان ورزشی ما  اقدام به برگزاری ورزش های صبحگاهی و عصرگاهی می نمایند؛ که این نوعی روحیه نشاط و شادابی را در بین ورزشکاران ،سالمندان و پیشکسوتان بوجود می آورد. اجرای ورزش های همگانی از منویات مقام معظم رهبری است که ما به آن عمل می کنیم.

یوسف زاده در رابطه با اینکه این اداره برای تامین مراکز و سالن های ورزشی برای علاقه مندان به ورزش این شهرستان بویژه نسل جوان چه پروژه های ورزشی و فرهنگی را در دست اجرا دارد، گفت: پروژه ورزشکاران شهدای قیام دشت با اعتباری بالغ بر نزدیک به ۳۰میلیاردتومان ؛که پیمانکار ان مشخص شده و در حال انجام است .فازاول ان بیش از ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که در ظرف ماه های جاری به بهره برداری می رسد.

وی ادامه داد: پروژه بعدی در فشافویه است که ۸میلیارد تومان اعتبار مشخص شده و ان هم در مرحله انجام مناقصه است . در بحث ورزش های آبی ۲ استخر به اعتبار ۸ میلیارد تومان که یکی از آنان استخر سبزعلی انور که هفته آینده هر زمان که اداره کل ورزش استان تعیین نمود، به بهره برداری می رسانیم.استخر شهدای گمنام کهریزک که  تجهیز و بازسازی و تعمیر کامل آن در ظرف ۱ ماه آینده تکمیل خواهدشد. در بحث سالن های ورزشی که بر اساس اصل۴۴ و ماده ۵ قانون الحاق ۲مجلس مصوب کرده که ما انجام ماده ۸۸و واگذاری به بخش خصوصی را داشته باشیم؛ ولی با پیگیری های اداره ورزش و جوانان ری و دستور مدیر کل و کمیسیون ماده ۵ الحاق ۲ ، ۱۲ مجموعه ورزشی را از مزایده خارج کردیم و جهت ایجاد پایگاه های قهرمانی و ارزان سازی در اختیار هئیت های ورزشی قرار دادیم ؛که بتوانند هم تیم داری کنند ،هم خدمات رایگان و نیم بها را در اختیار جامعه ورزشی قرار دهند و لیکن ما بیش از ۳۰تا۳۵ سانس ورزشی در اختیار ورزشکاران معلول، کم بینا، نابینا، پیشکسوتان ورزشی قرار دادیم که این خدماتی است که اداره ورزش شهرستان ری انجام داده است.

یوسف زاده در پایان در رابطه با اینکه چه درخواست و مطالبه ای از مسئولین دارید، اشاره کرد: شهرستان ری یکی از شهرستان هایی است که بیشترین مدال المپیکی را در سطح کشوراخذ کرده است و ورزشکاران مهمی را به جامعه کشور معرفی کرده و پتانسیل بالایی در رشته های ورزشی دارد.لذا مسئولین باید توجه و عنایتشان به ری ویژه باشد . بودجه و اعتباری؛ که برای سایر شهرستان ها درنظر می گیرند ، برای شهرری جدای از موقعیت جغرافیایی و جمعیتی ،بایستی تبصره خاص و ویژه در نظر گیرند. و نیز بودجه ای را برای تکمیل پروژه ها دراختیار اداره ورزش قرار دهند. ما بیشترین میزبانی را در سطح شهرستان ری داریم. از مسئولین می خواهیم که نسبت به تخصیص بودجه و اعتبارات در ساخت خانه های ورزشی مجزا،خانه کشتی،تکواندو نگاه خاصی زا به شهرستان ری داشته باشند.