شهردار منطقه ۱۳ از اجرای پویش اهدای خون، اهدای زندگی همزمان با هفته سلامت در این منطقه خبر داد.

به گزارش گویای  صنعت، محمد هادی علی احمدی، شهردار منطقه هدف از اجرای پویش اهدای خون را زندگی بخشیدن به بیماران نیازمند به خون و فرآورده های خونی و ترویج فرهنگ نوع دوستی اعلام کرد و افزود: با توجه به دستورالعمل ابلاغی و گرامیداشت هفته سلامت ۱۴۰۲، اداره سلامت معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱۳ با مشارکت اداره کل انتقال خون استان تهران اقدام به اجرای پویش”اهدای خون – اهدای زندگی ” کرد.
او افرود : این طرح در نهمین روز اردیبهشت و در اولین روز از هفته سلامت ۱۴۰۲ با عنوان پزشکی خانواده، پوشش همگانی سلامت از ساعت ۹ الی ۱۹ در سرای محله حافظیه واقع در بوستان پیروزی اجرا می شود.
به گفته او، تیم سیار اهدای خون با استقرار در ساختمان محله حافظیه از کارکنان و شهروندانی که داوطلب اهدای خون هستند ، خون گیری می کند .
شهردار منطقه با اشاره به نیاز شبکه خون‌رسانی به اهدای خون،از شهروندان خواست با شعار اهدا خون، اهدا زندگی در این کار خداپسندانه شرکت کنند.
هفته سلامت سال ۱۴۰۲ با تاکید بر نقش پزشکی خانواده در بهبود سلامت آحاد جامعه، با شعار “سلامت برای همه با پزشکی خانواده”، از ۹ اردیبهشت آغاز و تا ۱۵ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ ادامه دارد.