معاون استاندار تهران گفت: ۳۵ درصد نیاز استان به گوشت سفید برطرف می‌شود.  

به گزارش گویای صنعت، محمد علیمهری معاون هماهنگی و امور اقتصادی استاندار تهران از احداث شهرک گلخانه‌ای و سه مزرعه پرورش مرغ خبر داد و با اشاره به راهبردهای حوزه کشاورزی، اظهار داشت: اولین و اصلی‌ترین راهبرد مصرف آب و افزایش بهره‌وری از آن بوده که به همین منظور هدایت کشاورزی از سنتی به گلخانه‌ای در دستورکار قرار گرفته، این موضوع بهره‌وری، اشتغال و ارزش‌آفرینی بیشتری دارد.

وی با اشاره به افزایش ۴۰۰ هکتاری اراضی گلخانه‌ای نسبت به سال گذشته، گفت: در طرح گلخانه‌های تجمیعی با حداقل ۱۰ هکتار زمین کشاورزی، امکان ایجاد شهرک گلخانه‌ای وجود داشته و در تلاشیم مقدمات این کار را فراهم کنیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران با اشاره به فعالیت در حوزه مواد پروتئینی و تولید گوشت سفید و قرمز، عنوان کرد: در زمینه تولید گوشت مرغ حدود ۵ تا ۸ درصد نیاز تهرانی‌ها در استان تولید و مابقی از طریق تولیدات دیگر استان‌ها تأمین می‌شود که در برهه‌های مختلف سال با مشکلاتی در این زمینه مواجه هستیم.

علیمهری با اشاره به راه‌اندازی سه مزرعه پرورش مرغ در استان تهران، خاطرنشان کرد: ظرفیت هر مزرعه، تولید یک میلیون قطعه است که به همین منظور اراضی و سرمایه‌گذاران مشخص شده و اعطای مجوزهای لازم در مراحل پایانی است و با راه‌اندازی کامل مزارع، خودکفایی استان در تولید مرغ به ۳۰ تا ۳۵ درصد افزایش خواهد یافت.

وی افزود: راه‌اندازی مزارع پرورش مرغ طی دو تا سه سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید که در سال اول ۲۰۰ هزار قطعه و تا اواسط سال آینده به یک میلیون قطعه می‌رسد، همچنین دو واحد دیگر در سال آینده شروع به فعالیت کرده و طی دو یا سه سال آینده به ظرفیت نهایی یعنی تولید سه میلیون قطعه خواهند رسید.

معاون استاندار تهران درباره ظرفیت تولید گوشت قرمز در استان تهران، تصریح کرد: همانند تولید گوشت سفید، حمایت‌هایی از جمله ارائه تسهیلات، خرید تضمینی، راهبر برای آموزش در محل و نظارت پزشکی به‌ صورت پایلوت در یکی از شهرستان‌ها در حال اجرا است.