به منظور آگاه‌سازی و ایجاد حساسیت در جامعه نسبت به جامعه توان‌یاب، ویژه‌برنامه‌های متنوعی در روز جهانی و هفته ملی افراد دارای معلولیت در محلات منطقه ۱۳ برگزار می‌شود.

به گزارش گویای صنعت، محمد هادی علی احمدی، شهردار منطقه گفت : روز جهانی معلولان، تجلی ارج نهادن به توانمندی و تجلیل از دستاوردها و مشارکت افراد دارای معلولیت است که علی‌رغم محدودیت‌های جسمی با تکیه بر قدرت لایزال الهی و خودباوری، در عرصه‌های مختلف افتخارآفرینی می کنند تا در توسعه کشور مانند سایر شهروندان سهیم باشند.
او، پویایی و حضور همه جانبه معلولان منطقه ۱۳ در امور مختلف ستودنی و مایه مباهات و افتخاردانست و افزود : منتخبان و برگزیدگان مسابقات برنده شو در مراسم اختتامیه برج میلاد شرکت می کنند.
شهردار منطقه۱۳ اظهار داشت: دستاورد های افراد دارای معلولیت محلات نیز در قالب نمایشگاه در سرای محلات منتخب به معرض نمایش در می آید.
به گفته او، خدمات سلامت محور با برپایی میز خدمت در بوستان پیروزی و محله دهقان به منظور سنجش وضعیت سلامت افراد دارای معلولیت برگزار می شود.
شهردارمنطقه ۱۳، برگزاری کارگاه های آموزشی آشنایی با حقوق شهروندی افراد دارای معلولیت، برگزاری تور تفریحی آموزشی، مسابقات و بازی های ویژه افراد دارای معلولیت از دیگر برنامه های اداره سلامت معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱۳ عنوان کرد.