نظارت ستادی با بررسی مشکلات و ارائه راهکارها علاوه بر افزایش تعامل کاری بین مناطق و شهرداری تهران سرعت اجرای پروژه ها،خدمات رسانی و نگهداشت شهر را افزایش می دهد.

به گزارش گویای صنعت، سید مهدی صباغ شهردار این منطقه در جلسه نظارت ستادی که با حضور حسین نظری معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران و معاونان و مدیران این حوزه و دیگر مسئولین منطقه برگزار شد گفت: نظارت ستادی در دو بخش موثر است، در این بازدیدها نکات و راهنمایی‌هایی برای حل مشکلات منطقه مطرح می‌شود و از سویی تعامل و همکاری معاونت‌های مناطق با مرکز افزایش و این امر سرعت اجرای پروژه‌ها را بالا می‌برد اما نیاز است در بررسی‌ها، مناطقی که پروژه و اعتبار بیشتری جهت اجر دارند با مناطقی که اعتبار کمتری دارند در یک سطح مقایسه نشوند.

صباغ در حوزه نگهداشت بوستان‌های فرامنطقه‌ای نیز گفت: در منطقه یک بوستان های بزرگ فرامطقه‌ای وجود دارد که برای بهسازی و نگهداشت مناسب آنها نیاز است بودجه خاص در نظر گرفته شود و یا اعتبار آنها از اعتبار بوستان‌های محلی جدا شوند.

او تصریح کرد: مخازن زباله در محلات ۲۷ گانه منطقه یک با هدف افزایش کیفیت جمع آوری زباله و نگهداشت شهر با همکاری معاونت خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران ساماندهی و افزایش می‌یابد.

شهردار منطقه یک تصریح کرد: منطقه یک دارای بیش از یک هزار و ۶۰۰ مخزن پلاستیکی فرسوده بوده که نیاز است جمع آوری و مخازن جدید جایگزین آنها شود که با همکاری معاونت خدمات شهری شهرداری تهران این امر محقق خواهد شد و مخازن جدید و یا اعتبار خرید آن در اختیار منطقه قرار خواهد گرفت.

او در خصوص جانمایی مکانی برای استقرار ون کافه‌ها نیز با اشاره به اعلام نظر دستگاه های نظارتی شهرستان شمیران در خصوص فعالیت آنها در محدوده‌های شهری گفت: چند مکان در حریم و نقاطی که نیاز به حضور مردم است شناسایی شده که در صورت قبول آنها و حضور ون کافه ها، این نقاط از حالت سکون خارج می‌شود.

احسان صفایی خیراتیان معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه یک نیز در این جلسه به اقدامات اجرایی اشاره کرد و گفت: منطقه در سال جاری خرید ۱۸ میلیارد تومان ملزومات گل و گیاه و توسعه فضای سبز، تجهیز و نوسازی ۲۰ میلیارد تومانی بوستان‌ها،  مرمت ۸۰ چشمه سرویس بهداشتی و  ۲۰ آبنما در فضاهای عمومی،  جانمایی و طراحی بزرگترین نیروگاه خورشیدی در منطقه، رنگ آمیزی  ۲۱ پل عابر پیاده و‌جمع آوری ون کافه ها را انجام شده است.

او در خصوص ساماندهی جمع آوری پسماند های خشک نیز اعلام کرد:  ۴۰۰ تفاهم‌نامه با برج‌های مسکونی و مراکز تجاری و … بسته شده است تا با همکاری آنها جمع آوری پسماندها بیشتر شود و همچنین با افزایش خودروهای ملودی،  ۳۵ درصد جمع آوری پسماند غیر مجاز کم شده است.