دبیرکل سازمان همکاری‌های اقتصادی اکو در مراسم افتتاحیه رویداد اردبیل ۲۰۲۳ گفت: اردبیل ظرفیت معرفی به عنوان قطب گردشگری جهانی را دارد.

به گزارش گویای صنعت، خسرو ناظری امروز پنجشنبه ۷ اردیبهشت ماه در مراسم افتتاح رسمی رویداد اردبیل ۲۰۲۳، گفت: استان اردبیل با توجه به گستره فرهنگی، تاریخی و طبیعی خود می‌تواند به عنوان قطب جهانی گردشگری معرفی شود.

دبیرکل اکو افزود: باعث افتخار است که در اردبیل و برای اعلام رسمی پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو حضور داریم و معتقدیم که اردبیل برای گردشگران جهانی یک مقصد جذاب محسوب می‌شود.
او تاکید کرد: کشورهای عضو سازمان اکو ظرفیت مهمی در حوزه گردشگری دارند که سازمان به دنبال ایجاد همگرایی در این راستا و توسعه صنعت گردشگری کشورهای عضو است.
ناظری ادامه داد: تنوع ارز‌ش‌های فرهنگی و تاریخی، یادآوری جاده کهن ابریشم و آثار متعدد ثبت شده در یونسکو نشان دهنده ظرفیت کشورهای عضو اکو در حوزه گردشگری است.
دبیرکل اکو با اشاره به اهمیت انتخاب پایتخت گردشگری در کشورهای عضو اکو، گفت: این آیین الهام بخش و ایده هدف محور از سومین اجلاس وزرای گردشگری کشورهای عضو شروع شد و در سال‌های گذشته شهرهای دوشنبه و ساری پایتخت بودند که امسال نیز اردبیل با توجه به ظرفیت‌های بی‌نظیرش این عنوان را دارد.
او تاکید کرد: استان اردبیل با آثار تاریخی و فرهنگی متعدد خود از تمدنی کهن در این منطقه خبر می‌دهد و نام اردبیل در جای جای شاهنامه آمده است که بر اهمیت و نقش این شهر در تاریخ تاکید می‌کند.
ناظری ادامه داد: رویداد اردبیل ۲۰۲۳ فرصتی ویژه برای اردبیل است و دبیرخانه اکو برای معرفی قابلیت‌های این شهر هرنوع همکاری را در نظر دارد که در این راستا پنجمین نشست وزرای گردشگری کشورهای عضو مهرماه سال جاری در اردبیل برگزار می‌شود.
دبیرکل اکو در ادامه حکم رسمی رویداد اردبیل ۲۰۲۳ پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو را به استاندار اردبیل اعطا کرد.