مدیرکل کمیته امداد استان تهران بیان این مطلب که تاکنون بیش از یک میلیارد تومان کمک نقدی و غیرنقدی برای مردم زلزله زده خوی به استان آذربایجان غربی ارسال شده است، روش های جمع‌آوری کمک‌های مردمی را اعلام کرد.

به گزارش گویای صنعت، سیدابوالفضل پرپنچی با اشاره به اقدامات کمیته امداد استان تهران برای ارسال اقلام مورد نیاز زلزله‌زدگان، گفت: تاکنون بیش از یک میلیارد تومان کمک نقدی مردم نیکوکار استان تهران برای مناطق زلزله‌زده جمع‌آوری و ارسال شده است.

وی با اشاره به اعزام محموله کمک‌های کالایی مردم پایتخت به شهرستان خوی، افزود: این محموله ۲ کامیون لوازم ضروری شامل بخاری، بخاری برقی، پتو، البسه گرم و سایر تجهیزات گرمایشی است که به مناطق متاثر از زلزله ارسال شده است.
پرپنچی بیان کرد: اگر نهادها، سازمان‌ها، شرکت‌ها و بخش خصوصی برای عمل به مسئولیت اجتماعی خود بخواهند کمک ویژه‌ای به آسیب دیدگان زلزله خوی داشته باشند، آماده دریافت این کمک‌ها هستیم تا با توجه به برودت هوا بتوانیم وسایل گرمایشی بیشتری به منطقه برسانیم.
مدیرکل کمیته امداد استان تهران ،گفت: استان‌هایی که از استان آذربایجان غربی دورتر هستند اگر بخواهند کالا اهدا کنند، هم هزینه ارسال آن زیاد می‌شود و هم زمان‌بر است، از سوی دیگر برای سهولت تهیه اقلام از مردم تقاضا داریم که کمک‌های خود را به صورت نقدی اهدا کنند تا به صورت متمرکز و با توجیه اقتصادی بهتر کالاهای مورد نیاز تهیه و به مردم ارائه شود.
وی با اعلام روش های کمک به مردم زلزله زده آذربایجان غربی، اظهار کرد: مردم خیر می‌توانند از طریق شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۰۰۰۰۲۰۰۸ کمک‌های خود را برای مردم زلزله زده خوی واریز کنند.

پرپنچی افزود شماره گیری تلفن ثابت ۷۳۵۵_۰۲۱ و درج عدد ۱۷ از دیگر روش های پرداخت کمک های مردم به زلزله زدگان خوی است.
مدیرکل کمیته امداد استان تهران، ادامه داد: روز جمعه در مصلاهای نماز جمعه استان تهران نیز پایگاه های جمع آوری کمک برای مردم زلزله زده استان آذربایجان برپاست و مردم نیکوکار و خیران گرامی می توانند از این طریق کمک های خود را اهداء کنند.

وی خاطرنشان کرد: مردم نیکوکار و خیران و حامیان گرامی همچنین برای اهدای کمک های خود می توانند از طریق دفاتر کمیته امداد در سراسر استان تهران اقدام نمایند.