با نزدیک شدن به زمان معرفی آیفون ۱۵ که قرار است پانزدهم شهریور ماه ۱۴۰۲ صورت پذیرد، رسانه‌های فناوری جزئیات این مدل جدید را منتشر کرده‌اند و گفته می شود مهم‌ترین خصوصیت آیفون ۱۵ استفاده از یک پردازندهٔ جدید است که A17 نام دارد. این پردازنده بر اساس فناوری ساخت سه نانومتری ساخته می‌شود که […]

با نزدیک شدن به زمان معرفی آیفون ۱۵ که قرار است پانزدهم شهریور ماه ۱۴۰۲ صورت پذیرد، رسانه‌های فناوری جزئیات این مدل جدید را منتشر کرده‌اند و گفته می شود مهم‌ترین خصوصیت آیفون ۱۵ استفاده از یک پردازندهٔ جدید است که A17 نام دارد. این پردازنده بر اساس فناوری ساخت سه نانومتری ساخته می‌شود که اجازه می‌دهد قطعات بیشتری در فضای کمتر نسبت به نسخهٔ پنج نانومتری استفاده شود.

به گزارش ارتباط امروز به نقل از منابع خبری خارجی، برخی کارشناسان پیش‌بینی کرده‌اند پردازندهٔ جدید نسبت به مدل‌های کنونی ۱۰ تا ۱۵ درصد سرعت بیشتری داشته باشد و مصرف انرژی آن نیز تا ۳۰ درصد کاهش پیدا کند. مدل‌های پرو آیفون ۱۵ دارای قاب تیتانیومی خواهد بود. تیتانیوم، نسبت به فولاد، سبک‌تر و محکم‌تر و دارای شکل بهتری است. استفاده از این فلز در آیفون جدید حدود ۱۵ درصد وزن را کاهش می‌دهد.

قرار است این گوشی نسبت به مدل کنونی باریک‌تر باشد و حاشیه‌های نمایشگر هم کاهش پیدا کند. یکی از تغییرات اساسی در آیفون جدید استفاده از پورت یواس‌بی‌ سی است (USB-C) که به‌دلیل فشار اتحادیه اروپا رخ داده است. این تغییر کمک می‌کند کاربران بتوانند از مجموعه کابل‌های استاندارد باقی شرکت‌ها هم استفاده کنند و در ضمن سرعت انتقال اطلاعات هم بیشتر خواهد شد. همچنین مدل‌ پرو آیفون ۱۵ از وای‌فای ‌۶E استفاده خواهد کرد که پهنای باند بیشتر و تأخیر کمتری را در تبادل داده در اختیار کاربر قرار خواهد داد. رم هم از شش به هشت گیگابایت می‌رسد و در آیفون ۱۵ پرو مکس از دوربین پریسکوپی استفاده خواهد شد؛ اتفاقی که زوم اپتیکال پنج برابری را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

انتهای پیام/

  • نویسنده : محمد حسن اسدی طاری
  • منبع خبر : ertebatemrooz.ir