معاون فنی و عمران منطقه ۱۵ از تسریع روند پیشرفت پروژه های عمرانی در منطقه ۱۵ خبر داد گفت: مقبره الشهدای بوستان ولیعصر(عج)، کلینک گل و گیاه بوستان فدائیان اسلام و پروژه احداث ۱۴ چشمه سرویس بهداشتی در بوستان های آزادگان و کوی آزادی به زودی به اتمام خواهد رسید.

به گزارش گویای صنعت، علی روحانی با اشار به اینکه مزار شهدای گمنام بوستان ولیعصر(عج) میعادگاه عاشقان و دلدادگان دو شهید گمنام دوران دفاع مقدس است گفت: مراحل عمرانی احداث مقبره الشهدای گنیدی شکل در بوستان ولیعصر(عج) ناحیه یک به پیشرفت ۹۵ درصدی رسیده است.

وی در ادامه به توضیح آخرین مراحل احداث پروژه کلینک گل و گیاه بوستان فدائیان اسلام پرداخت و گفت: این مرکز که قطب تحقیقات فضای سبز شهری منطقه خواهد شد، در یک ساختمان دو طبقه که هر کدام ۵۰۰ مترمربع است با پیشرفت ۸۵ درصدی در حال اجراست.

احداث ۱۴ چشمه سرویس بهداشتی در بوستان های آزادگان و کوی آزادی

روحانی در ادامه افزود: به منظور خدمات رسانی بهینه به شهروندان، حفظ و افزایش بهداشت عمومی، احداث سرویس بهداشتی عمومی در بوستان های آزادگان در ناحیه چهار و کوی آزادی در ناحیه سه در دستورکار قرار دارد.

وی با اشاره به مشخصات فنی و پیشرفت فیزیکی این پروژه ها گفت: سرویس بهداشتی بوستان کوی آزادی با ۶ چشمه ویژه بانوان، آقایان و معلولان در بنایی به مساحت ۷۰ متر مربع و با پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصد در مرحله محوطه سازی است و تا پایان خرداد ماه به اتمام خواهد رسید.

معاون فنی و عمران منطقه ۱۵ منطقه همچنین به پروژه بوستان آزادگان اشاره کرد و افزود: این پروژه نیز شامل ۸ چشمه ویژه بانوان، آقایان و معلولان با مساحت ۹۰ مترمربع با پیشرفت فیزیکی ۷۰‌ درصد در مرحله اجرای نازک کاری است و تا پایان تیر ماه به بهره برداری می رسد.

وی در پایان با اشاره به وجود ۱۵۳ بوستان شهری با کیفیت در منطقه گفت: منطقه ۱۵ با سرانه فضای سبز نزدیک به ۳۳.۰۳ مترمربع برای هر نفر است از مناطق سرآمد در این بخش است که تجهیز و رسیدگی و نگهداشت بوستان‌ها و فضاهای سبز به طور مستمر در دستورکار است.