مدیرکل کمیته امداد استان تهران،گفت: اصل کار کمیته امداد و سایر مؤسسات خیریه و نیکوکاری توانمندسازی نیازمندان است.

به گزارش گویای صنعت، امروز یکشنبه ۲۵ تیرماه نخستین همایش مؤسسات خیریه ، نیکوکاری و مردم نهاد در اتاق بازرگانی ایران با حضور مدیران و مسئولان و خیران برگزار شد.

سیدابوالفضل پرپنچی در این همایش با بیان اینکه نهاد مقدس کمیته امداد از زمانی که تشکیل شده است در راستای خدمت رسانی به همه عزیزان جامعه هدف تلاش می کند، افزود: این امر اثربخش و اثرگذار نیست اگر همه خیران و مؤسسات نیکوکاری در کنار این نهاد نباشند.

وی اظهار کرد: تشکر میکنم از همه خیران، مؤسسات نیکوکاری و مردم نهاد که در راستای کمک به نیازمندان فعالیت می کنند.

پرپنچی ادامه داد: ما در مجموعه کمیته امداد در کنار شما هستیم و مجموعه امداد و همکاران ما در کنار شما هستند.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران با اشاره به اینکه هم اکنون ۸۰ درصد نیازمندان زنان سرپرست خانوار و جوان هستند، بیان کرد: اصل کار همه ما در کمیته امداد و سایر مؤسسات خیریه توانمندسازی نیازمندان است که امید است با همه مشکلاتی که وجود دارد بتوانیم در این مسیر گام برداریم.

وی گفت: بیشترین متقاضیان خدمت مهاجران سایر استان ها هستند که در حاشیه شهر تهران سکونت دارند.

پرپنچی با بیان اینکه کمیته امداد آمادگی دارد، به افراد متقاضی شغل تسهیلات اشتغال ارائه دهد، افزود: خیران و‌ مؤسسات خیریه می توانند نسبت به معرفی افراد به این نهاد جهت دریافت تسهیلات اشتغال اقدام نمایند.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران خاطرنشان کرد: توانمندسازی اقتصادی یکی از انواع توانمندسازی نیازمندان است، کمیته امداد در کنار توانمندسازی اقتصادی به توانمندسازی فرهنگی، اجتماعی نیز اقدام می کند.

وی تأکید کرد: در صورت ارتباط هر چه بیشتر مؤسسات خیریه ، توانمندسازی نیازمندان نیز بیشتر خواهد بود.