سردار کمالی گفت: بر اساس مشوق‌های اعلامی اگر متقاضیان امتیازات لازم را کسب می‌کردند، می‌توانستند از آن مشوق مدنظر استفاده کنند.

به گزارش گویای صنعت، سردار موسی کمالی مشاور عالی قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح در پاسخ به سوالی مبنی بر تعیین تکلیف سامانه سرباز ماهر که مدتی از متوقف شدن آن می‌گذرد و اعطای دوباره مشوق‌ها به افراد دارای مهارت اظهار کرد: سامانه‌ای توسط یک شرکت طراحی شده بود که در این سامانه، جوانان ۱۵ سال به بالای دارای مهارت‌های مورد نیاز نیروهای مسلح می‌توانستند در آن ثبت نام کنند.

وی با بیان اینکه بعد از بارگزاری مدارک و شرایط لازمه توسط متقاضیان، موضوع از طریق ثبت نام در سامانه مورد ارزیابی قرار می‌گرفت افزود: بر اساس مشوق‌های اعلامی اگر متقاضیان امتیازات لازم را کسب می‌کردند، می‌توانستند از آن مشوق مدنظر استفاده کنند.

مشاور عالی قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح ادامه داد: به دلیل اینکه برخی مشکلات در مدیریت سامانه پیش آمد و قرارداد قرارگاه با آن شرکت طراح به اتمام رسیده بود، تصمیم گرفته شد که در طرح جامع سامانه مهارت‌آموزی سامانه جدید طراحی شود که مراحل آزمایشی خود را در حال حاضر طی می‌کند.

سردار کمالی بیان کرد: به امید خدا به زودی از این سامانه رونمایی خواهد شد و جوانان میتوانند در سامانه ثبت نام و همان موارد گذشته را نیز اجرایی کنند؛ در این سامانه نیز متقاضیان می‌توانند مدارک لازم، مهارت‌های کسب شده و…. خود را اعلام کنند و ارزیابی‌های لازم نیز توسط کارشناسان مربوطه صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه افرادی که امتیازات لازم را کسب کنند، می‌توانند از امتیازات و مشوق‌های در نظر گرفته شده برخوردار شوند گفت: امتیازات تدارک دیده شده در این سامانه نیز همان امتیازات گذشته، نظیر تعیین سازمان محل خدمت، شهر محل خدمت، توجیه غیبت، بخشودگی غیبت، استفاده از ۱ ماه مرخصی، استفاده از ۱ درجه بالاتر از درجه اعطایی، اولویت در دریافت امریه، استفاده از افراد دارای مهارت به عنوان مربی و کمک مربی در یگان‌ها و… است، البته کسری خدمت را نیز به سایر امتیازات این سامانه اضافه کرده‌ایم.

مشاور عالی قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح درباره زمان و جزئیات بیشتر این سامانه بیان کرد: جزئیات بیشتر این سامانه به زودی اعلام خواهد شد و بعد از سپری کردن مراحل آزمایشی، مورد استفاده متقاضیان قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/