همزمان با دهه مبارک فجر 3 واحد تولیدی در شهرک صنعتی شماره ١ اندیمشک با حضور معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران افتتاح شد.

به گزارش گویای صنعت، “عزیزالله قربانی” معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به همراه “محمدمهدی برادران” معاون صنایع عمومی وزارت صمت  غروب سه شنبه همزمان با دهه مبارک فجر،  ۳ واحد تولیدی در شهرک صنعتی شماره ١ اندیمشک را مورد افتتاح و بهره برداری قرار داد.

واحد تولیدی خاوران سبز، تولید کننده روشویی upvc  با سرمایه گذاری ١٢٠ میلیارد ریال و اشتغال‌زایی ١٢ نفر در این روز مورد افتتاح قرار گرفت.

واحد تولیدی طلوع فرتاک، تولید کننده انواع مصنوعات چوبی نیز با سرمایه گذاری ۴٠٠ میلیارد ریال و با اشتغال‌زایی ٣۵ نفر و واحد تولیدی بنشن دانه آریا، تولید کننده مبلمان اداری با سرمایه گذاری ١۵٠ میلیارد ریال و اشتغال ١۵ نفر، ۲ واحد افتتاح شده دیگر در شهرک صنعتی شماره ١ اندیمشک بود.

همچنین چند طرح توسعه‌ای و واحد تولیدی با حضور معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در شهرک‌های صنعتی شماره ۲ و ۳ اهواز نیز مورد افتتاح و بهره برداری قرار گرفت.

گفتنی است که همزمان با ایام الله دهه فجر از ۳۷۲ طرح با اشتغالزایی ۱۱ هزار و ۵۰۰ نفری در شهرک‌ها و نواحی صنعتی سراسر کشور مورد افتتاح و بهره برداری قرار می‌گیرد.

 این طرح ها با سرمایه گذاری ۲۲ هزار و ۸۰۴ میلیارد تومانی و ۶۲ میلیون و ۹۱۰ هزار دلاری آماده بهره برداری شده است که زمینه اشتغال به کار ۱۱ هزار و ۵۰۰ نفر را فراهم خواهد کرد.

سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و شرکت‌های استانی تابعه آن اکنون با دارا بودن ۵۱۰ شهرک و ۳۴۱ ناحیه صنعتی و پنج منطقه ویژه اقتصادی درحال بهره‌ برداری، ۸۶ شهرک و ناحیه صنعتی تخصصی، ۶شهرک فناوری، ۴۰مرکز خدمات فناوری و کسب و کار، ۲مجتمع فناوری اطلاعات و خدمات نرم‌ افزاری، ۱۰۰‌هزار و ۵۸قرارداد منعقده و بهره ‌برداری از ۴۹هزار و ۸۸۲واحد صنعتی و سه‌هزار و ۲۷۰واحد کارگاهی، زمینه اشتغال مستقیم ۹۹۸هزار و ۵۹۵نفر را در سراسر کشور فراهم کرده است.