مسیر جدید اتصال بزرگراه ارتش به لشگرک (گردنه قوچک) با هدف تردد ایمن برای وسایل نقلیه با نصب علائم ترافیکی، هشدار دهنده و نیوجرسی ایمن سازی شد.

به گزارش گویای صنعت، سید مهدی صباغ شهردار این منطقه اعلام کرد: مسیر جدید اتصال بزرگراه ارتش به لشگرک (گردنه قوچک) در اسفند ماه سال گذشته با هدف رفع گره ترافیکی این محدوده توسط معاونت فنی و عمرانی منطقه با انجام عملیات خاکبرداری، زیرسازی، اجرای قلوه بتن و… به طول ۴۵۰ متر و عرض ۱۵ متر احداث و با پخش ۲ هزار تن آسفالت برای عبور و مرور شهروندان آماده سازی شد و به بهره برداری رسید.

او افزود: امسال با هدف ارتقای ایمنی مسیر، عملیات ترافیکی نیز در آن با نصب بیش از ۱۶۰ نیوجرسی به طول هر یک ۳ متر، ۱۰ متر مربع تابلو هدایت مسیر در تقاطع ها و ۲۰۰ عدد تابلو هشدار دهنده و علائم ترافیکی، اجرای ۱۰ هزار متر طول خط کشی محوری، دو سرعتگیر ،اصلاح هندسی با اجرای دو راستگرد، لچکی و… برای افزایش دقت و توجه رانندگان،کاهش سرعت و جلوگیری از بروز حوادث ناگوار رانندگی اجرا شد.

صباغ همچنین خاطر نشان کرد: در راستای احداث این خیابان علاوه بر اقدامات اجرایی بیش از ۶۰۰ متر مربع نیز پیاده رو سازی، ۹۰۰ متر طول کانیو جانبی و تک جدول نیز برای هدایت آبهای سطحی انجام شده است.

شهردار منطقه یک گفت: با احداث این مسیر علاوه بر توسعه شبکه معابر درون منطقه ای، ترافیک عبوری در این محدوده نیز ساماندهی و مصرف سوخت کاهش یافت.