معاون امنیتی استاندار: باید از تجربیات سال گذشته بهره برداری نموده و در راستای ارتقا کمی و کیفی ارائه خدمات به زوار تلاش کنیم/کسانی که قصد اخذ و یا تمدید گذرنامه خود را دارند هرچه زودتر برای انجام این کار اقدام‌ کنند.

به گزارش گویای صنعت، محسن نایبی معاون امنیتی انتظامی استاندار تهران در اولین جلسه ستاد اربعین استان تهران با اشاره به برگزاری چندین جلسه ستاد مرکزی اربعین ازابتدای سال تا کنون ، بر ضرورت اجرای مصوبات ستاد مرکزی اربعین و همچنین برنامه ریزی و تقسیم وظایف بر اساس آن تاکید کرد.

وی با بیان اینکه این مراسم در فصل گرما برگزار شده و زائران با موج هوای گرم مواجه هستند گفت : باید تدابیر و تمهیدات لازم برای مقابله با پدیده گرما زدگی از مرز تا عتبات اندیشیده شود.
نایبی گفت: با توجه به بالا بودن سطح انتظارات از استان تهران باید همه چیز برنامه ریزی شده بوده و طبق برنامه انجام شود . باید از تجربیات سال گذشته بهره برداری نموده و در راستای ارتقا کمی و کیفی آن تلاش کنیم تا بتوانیم خدمات بیشتر و بهتری را با زائرین ارائه کنیم .
معاون استاندار تهران با اشاره به اهمیت موضوع فرهنگی و آموزشی اظهار داشت: ما از الان باید یک برنامه مشخص و معین برای این کمبته تدوین کنیم و از دستگاه هایی که به صورت تخصصی در این حوزه فعالیت می کنند و یا ابزار و امکانات لازم برای اطلاع رسانی، فرهنگ سازی و و افزایش اگاهی زائران را دارند استفاده نمائیم.
وی افزود: بر اساس تجربیات سال های قبل در روزهای نزدیک به ایام اربعین تعداد متقضایان دریافت و یا تمدید گذر نامه به یکباره افزایش پیدا می کند، از این رو لازم است کمیته فرهنگی و آموزش از هم اکنون وارد میدان شده و کسانی که قصد اخذ و یا تمدید گذرنامه خود را دارند را تشویق کنند تا زودتر نسبت به انجام این کار اقدام نمایند.
نایبی بر مردمی سازی برگزاری مراسم اربعین تاکید کرد و بیان داشت: با عنایت به شعار سال ، باید تلاش کنیم اقدامات و فعالیت های که امکان واگذاری آن وجود دارد به مردم واگذار شده و سهم مشارکت مردمی در برگزاری این مراسم افزایش یابد.
وی پنج راهبرد امنیت، سهولت ، سلامت ، معنویت و عزت را اساس و معیار فعالیت های ستاد اربعین امسال عنوان کرد و از کمیته های زیرمجموعه ستاد خواست تا در برنامه ریزی های خودد این پنج راهبرد را سرلوحه امور قرار دهند.
قدرت الله شفیقی معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار نیز با بیان این مطلب که در تمام برنامه هایی که به صورت مستمر برگزار می شود ارزیابی عملکرد ادوار گذشته باید اساس برنامه ریزی های آینده باشد ، خواستار برگزاری یک جلسه با حضور نمایندگان مواکب اصلی و خرده مواکب شهرستان های استان تهران شد، تا ضمن آسیب شناسی سال گذشته، برنامه ها و موارد مد نظر ستاد اربعین به آنها منتقل شود.
وی نتیجه سرمایه گذاری در بخش بهداشت را کاهش هزینه های درمانی عنوان کرد و گفت یکی از مهمترین مواردی که باید بیش از پیش به آن پرداخته شود بحث خدمات بهداشتی و درمانی است.
معاون استاندار تهران اتخاذ تمهیدات لازم جهت تامین اتوبوس برای جابجایی و حمل و نقل زائران را امری ضروری دانست و گفت : در این خصوص باید ابتدا تعداد زائرانی که به صورت زمینی از مرز ها عبور کرده اند را اخذ و با بر اساس آن برای امسال برنامه ریزی نمائیم.
گفتنی است در پایان این جلسه که با حضور سید سادات مشاور استاندار و مدیرکل امنیتی، اسدالله تقی زاده مدیرکل بازرسی ، مسعود اسماعیل بیگی جانشین رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان تهران، برگزار شد هریک از مسئولین کمیته ها نظرات و دیدگاه های خود را در راستای برنامه ریزی برای ارائه خدمات هرچه بهتر به زائرین بیان داشتند.