سردار بهرامی گفت: منظور ادای احترام به مقام شامخ شهدای انتظامی و عرض ارادت به روح پر فتوح 55 تن از یاران شهیدمان در انتظامی کشور که در سال جاری به فیض شهادت نائل گردیده اند وهمچنین به یاد شهدای مظلوم و بی دفاع غزه که درعملیات غرورآفرین طوفان الاقصی و در جنایت های وحشیانه رژیم غاصب صهیونیستی به خیل عظیم شهدا پیوستند،انتظامی جمهوری اسلامی ایران این دوره از مسابقات را به یاد این بزرگواران برگزار می نماید.

به گزارش گویای صنعت،سرتیپ دوم پاسدار”محمد بهرامی” با تشریح نامگذاری این دوره از مسابقات گفت:شهدای عزیز با الگو شدن خود به ما یاد داده اند جمهوری اسلامی ایران با تکیه بر قرآن و عترت به این نقطه رسیده که امروز چشم امید تمام آزادی خواهان جهان است.
این مقام مسئول ،انتظامی کشور را به معنای واقعی کلمه یک سازمان قرآنی دانست و افزود :به منظور ادای احترام به مقام شامخ شهدای انتظامی و عرض ارادت به روح پر فتوح ۵۵ تن از یاران شهیدمان در انتظامی کشور که در سال جاری به فیض شهادت نائل گردیده اند وهمچنین به یاد شهدای مظلوم و بی دفاع غزه که درعملیات غرورآفرین طوفان الاقصی و در جنایت های وحشیانه رژیم غاصب صهیونیستی به خیل عظیم شهدا پیوستند،انتظامی جمهوری اسلامی ایران این دوره از مسابقات را به یاد این بزرگواران برگزار می نماید.
وی ادامه داد: بر همین اساس، با حمایت‌های سردار “احمد رضا رادان” و حجت الاسلام و المسلمین “سید علیرضا ادیانی” فرمانده و رئیس سازمان عقیدتی سیاسی انتظامی کشور ، با برگزاری جلسات و کلاس های تلاوت قرآن کریم به صورت مستمر در سراسر کشور و اجرای دوره های توانمند سازی قاریان و حافظان قرآن کریم ،بحمدالله نخبه های قرآنی شایسته ای در سطح انتظامی کشور پرورش یافته اند و مطمئناً حضور این چهره های قرآنی باعث ارتقاء سطح این دوره از مسابقات خواهد شد.
سردار بهرامی در خصوص زمان و مکان برگزاری این مسابقات گفت:شروع مسابقات روز سه شنبه ۷ آذر و مراسم اختتامیه و تجلیل از نفرات برتر روز پنج شنبه ۹ آذر با حضور فرمانده کل انتظامی کشور و رئیس سازمان عقیدتی سیاسی انتظامی کشور در سالن اجتماعات مجتمع فرهنگی آموزشی عمار شهر مقدس قم برگزار خواهد شد.
این مقام انتظامی در تشریح این دوره از مسابقات گفت: مسابقات در ۱۰ رشته حفظ کل، حفظ ۲۰ جزء، ۱۵ جزء، ۱۰ جزء، ۵ جزء و همچنین قرائت تحقیق، ترتیل، اذان، و درک مفاهیم سطح ۱ و ۲ برگزار می شود.
وی افزود: نفرات برتر هر رشته جواز حضور در مسابقات سراسری قرآن کریم نیروهای مسلح کشور که در بهمن ماه سال جاری به میزبانی سپاه پاسداران برگزار خواهد شد را کسب می نمایند.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه بیش از ۵۰ هزار نفر از کارکنان و اعضای خانواده آنان در مسابقات مختلف قرآن کریم انتظامی کشور شرکت کرده اند ، افزود:بیست و هشتمین دوره مسابقات سراسری کارکنان کادر و وظیفه با حضور ۲۵ هزار شرکت کننده در مرحله استانی برگزار گردیده است که ۱۳۰۰ نفر از آنان موفق به حضور در مرحله نیمه نهایی شده اند و از این تعداد با ارزیابی اساتید و داوران بین المللی، ۳۰۰ نفر به عنوان چهره ممتاز قرآنی در این دوره از مسابقات سراسری با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.
سردار بهرامی تاکید کرد: تمامی مسابقات قرآنی انتظامی کشور با هدف تحقق اندیشه های حضرت امام خمینی (ره) و تحقق انتظارات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در خصوص اشاعه، ترویج و انس با قرآن کریم، ترویج سبک زندگی قرآنی و شناسایی و تشویق کارکنان مستعد قرآنی برگزار می گردد و امروز شاهد این هستیم که انتظامی کشور در ترویج فرهنگ قرآنی پیشتاز و برجسته است.
معاون تبلیغات و روابط عمومی انتظامی کشور در خاتمه تاکید کرد : انتظامی جمهوری اسلامی ایران، هماهنگ و در راستای دستورات سلسله‌ مراتب فرماندهی که در رأس آن فرامین نورانی امام خامنه ای (مدظله العالی) قرار دارد همواره در همه امور، قرآن و آموزه‌های قرآنی را در رأس کارهای اجرایی خود قرار داده است و موفقیت های حاصل شده در تامین نظم و امنیت جامعه را به برکت نور قرآن و هم نشینی و انس با کلام الله وحی می داند.
شایان ذکر است با برنامه ریزی صورت گرفته در حاشیه این دوره از مسابقات ،محفل انس با قرآن کریم در حرم کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه (س) با حضور متسابقین و اساتید قرآنی برگزار خواهد شد.