رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری پلیس امنیت اقتصادی و کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار خبر داد.

به گزارش گویای صنعت، سردار “حسین رحیمی” با اشاره به انعقاد تفاهم نامه آموزشی و پژوهشی با کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار و با تاکید بر اینکه تعامل، مشارکت و هم‌افزایی پلیس با سایر سازمان ها و نهادها می تواند راهگشا و تاثیرگذار باشد، اظهار داشت: یکی از اصلی ترین وظایف پلیس امنیت اقتصادی برقراری امنیت و آرامش برای فعالان اقتصادی است که در فرآیند تجارت سالم در حوزه های مختلف فعالیت می کند.
وی با اشاره به اینکه مجرمان همواره به دنبال یافتن راه های جدید برای دست یافتن به مطامع و مقاصد مجرمانه خود هستند، افزود: حوزه ماموریت های پلیس امنیت اقتصادی در مبارزه و مقابله با جرایم و مفاسد اقتصادی بسیار پیچیده و گسترده است و در این مسیر آموزش مستمر لازم و ضروری است خصوصا در این زمان که دشمن بر روی موضوعات اقتصادی تمرکز دارد به همین خاطر تمرکز و توجه بر مسائل آموزشی، دانستن مسائل قانونی و حقوقی بازار سرمایه که نسبت به بازار های دیگر نوپاست، حائز اهمیت است.
رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا تصریح کرد: پلیس امنیت اقتصادی در کنار کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار بوده تا با تعامل و همکاری دوجانبه بتوانیم فعالیت های اقتصادی سالم را در بازار سرمایه افزایش و توسعه دهیم.
این مقام ارشد انتظامی عنوان کرد: این تفاهم نامه همکاری با هدف ایجاد زمینه های مناسب همکاری بیشتر طرفین در حوزه های علمی، پژوهشی، مشاوره و تحقیقات، برگزاری دوره‌های آموزشی، مهارتی و همچنین انجام پروژه های مشترک با استفاده از تمامی توانمندی های طرفین منعقد شد.