شهردار منطقه 12 در جلسه کمیته ایمنی بازار با تأکید بر اینکه در بازار آتش‌سوزی ناشی از قدمت ساختمان نداشته‌ایم، گفت: اولویت ایمنی در بازار تهران، ابلاغ قانونی دستورالعمل‌های آتش‌نشانی است.

به گزارش گویای صنعت، جلسه کمیته ایمنی بازار تهران با حضور وحیدرضا انارکی محمدی، شهردار منطقه، معاونان شهردار، شهردار ناحیه ۳، رؤسای ادارات بازرسی، حراست، املاک، حقوقی، مدیریت بحران و… برگزار شد.

در این جلسه انارکی محمدی با اشاره به نامه رئیس‌جمهور در مورد ضرورت رسیدگی به ایمنی بازار گفت: در این نامه مواردی همچون فعالیت غیرقانونی دستفروشان و سد معبر، ساماندهی چرخ‌دستی‌ها، ساماندهی تردد موتورسیکلت‌ها، کمبود پارکینگ و مشکلات ترافیکی، چاه‌های جذبی، وجود سراها و تیمچه‌های بدون کارت شناسایی، کمبود سرویس بهداشتی و… اشاره شده که باید برای رسیدگی به این مشکلات، طرح‌های پیشنهادی منطقه ارائه شود.
وی ضمن بیان این مطلب که با ایجاد فضای روانی، امروز به‌غلط موضوع ایمنی بازار با قدمت بناها آمیخته شده، افزود: در بازار آتش‌سوزی ناشی از قدمت ساختمان نداشته‌ایم و مهم‌ترین دلایل حوادث، سیلندرهای گاز، دپوی کالاهای آتش‌زا نظیر چسب و… و کابل‌های برق بوده است؛ ازاین‌رو مهم‌ترین اولویت در این زمینه، احصای فصل مشترک دستورالعمل‌های آتش‌نشانی و ابلاغ قانونی آن به همه ذی‌نفعان همچون دستگاه‌های خدمات‌رسان (ادارات آب، برق و…)، کسبه و اهالی بازار است.
شهردار قلب طهران از تعیین ساختمان‌های هدف در ۶ ماه پیش رو برای ایمن‌سازی در محدوده بازار خبر داد و بیان کرد: خوشبختانه هم‌اکنون همه ارکان نظام در همه سطوح برای این امر، همدل و همراه‌اند و از این پس، با محوریت شهرداری منطقه ۱۲ (ناحیه و دفتر نوسازی بازار) و برپایی جلسات ایمنی بازار به صورت میدانی در محل‌های هدف، طرح‌های پیشنهادی برای همان محل‌ها ارائه می‌شود و بی‌درنگ اقدامات مقتضی برای دریافت مصوبه‌های قانونی در مورد آنها انجام خواهد شد.
به گفته محمدی، هماهنگی برای حل مشکل چاه‌های جذبی توسط اداره آب و فاضلاب و تهیه کپسول‌های آتش‌نشانی به تعداد لازم برای همه ساختمان‌های محدوده از مهم‌ترین اولویت‌ها در ایمن‌سازی بازار به شما می‌روند.