قیمت طلا در معاملات امروز بازارهای جهانی اندکی افزایش یافت و در مسیر ثبت بهترین عملکرد هفتگی از نیمه ماه جولای قرار دارد.

به گزارش گویای صنعت به نقل از رویترز، طلا در معاملات امروز بازارهای جهانی اندکی افزایش یافت و به علت کاهش سوددهی اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا در آستانه سخنرانی رئیس فدرال رزرو در گردهمایی جکسون هول، در مسیر ثبت بهترین عملکرد هفتگی از نیمه ماه جولای قرار دارد.

قرار است بانکداران مرکزی جهان آخر هفته در جلسون هول جمع شوند و سرمایه‌گذاران چشم به گردهمایی آنها دارند که چشم‌انداز اقتصاد و نرخ بهره مشخص خواهد شد.

 هر اونس طلا (معادل ۳۱٫۱۳۲گرم) با ۴۲ سنت افزایش ۱۹۱۷٫۳۳ دلار فروخته شد. متوسط قیمت طلا تا این زمان از هفته جاری حدود ۱٫۵ درصد افزایش یافته است.

برخی تحلیلگران معتقدند که این افزایش می‌تواند ناشی از برخی خریدهای فرصت‌طلبانه پس از کاهش قیمت طلا از ۲ هزار دلار در ماه جولای به حدود ۱۹۰۰ دلار باشد.

دو مقام فدرال رزرو روز پنج‌شنبه با توجه به جهش سوددهی اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا، از احتمال اینکه نرخ بهره بیشتر افزایش نیابد صحبت کردند. در عین حال، حرکت‌هایی در میان سیاست‌گذاران بانک مرکزی اروپا هم برای متوقف کردن افزایش نرخ بهره دیده می‌شود.

گفته می‌شود پاول در این سخنرانی هم دیدگاه‌های اصلی در نشست‌ها و بیانیه‌های اخیر را تکرار کند که آمارها نرخ تورم پایین‌تر را نشان می‌دهد، اما کار هنوز تمام نشده است.

رونا اوکانل، تحلیلگر بازار معتقد است، بازارهای هنوز بر روی یک افزایش نرخ بهره حساب کرده‌اند و در صورت این اتفاق، طلا احتمالا یک کاهش ناخودآگاه داشته باشد اما خیلی کوتاه مدت خواهد بود.