حمید زمانی گفت: این شهرستان ظرفیت قابل توجهی برای تبدیل شدن به قطب تولید مصنوعات چوبی و صادرات آن به کشورهای همسایه را دارد.

به گزارش گویای صنعت،  حمید زمانی روز شنبه در جریان بازدید از کارخانه تولید محصولات چوبی سمیر چوب، ضمن بازدید از خط تولید این واحد صنعتی، با عوامل تولید و سرمایه گذاران آن به گفت و گو نشست.

وی در این دیدار ظرفیت واحدهای صنعتی مشابه را قابل رقابت با محصولات چوبی تولیدی کشور ترکیه برشمرد و سرمایه گذاری در این بخش را دارای مزیت نسبی و آینده روشن برای محصولات چوبی دانست.

زمانی تاکید کرد: با توجه به توانمندی موجود در واحدهای صنعتی مشابه سمیر چوب، می توان با برنامه ریزی و سرمایه گذاری مناسب، به رقیب جدی صنایع ترکیه در زمینه محصولات چوبی تبدیل شد و به مرور بازارهای منطقه را در اختیار گرفت.

فرماندار ویژه شهرستان ری با اشاره به جوان بودن سرمایه گذاران این واحد صنعتی گفت: باید از فناوری در اختیار این واحد برای توسعه تولید محصولات چوبی بهره گرفت و زمینه را برای صادرات تولیدات آن فراهم ساخت.

وی اظهارکرد: با بهره گیری از چنین ظرفیت های قابل توجهی و توسعه آنها می توان شهرستان ری را به قطب تولید محصولات چوبی و صادرات آن تبدیل کرد.

احمد بیک زاده سرمایه گذار این واحد صنعتی نیز در این دیدار با اشاره به اشتغال یکصد نفر در خط تولید شرکت سمیر چوب گفت: طرح توسعه این واحد صنعتی به زودی با سرمایه گذاری ۳۰ میلیارد تومانی و اشتغال ۴۰ نفری برای افزایش ۵۰ درصدی ظرفیت تولید راه اندازی می شود.

وی افزود: در فاز نخست برای بهره برداری از این واحد صنعتی ۴۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده و اکنون با اشتغال یکصد نفر توان تولید ۵۰ نوع سرویس کامل چوبی شامل تخت، میز و کمد را دارد.