شهردار منطقه ۲۰ از آخرین مراحل بازآفرینی و بهره برداری از فاز نخست کارخانه سیمان ری خبر داد.

به گزارش گویای صنعت،  سید محمد ناظم رضوی شهردار منطقه در بازدید از آخرین وضعیت باز آفرینی کارخانه سیمان ری گفت: مراحل بازآفرینی و تبدیل این کارخانه قدیمی به موزه صنعت با همکاری شهرداری منطقه ۲۰ و سازمان نوسازی شهر تهران در فاز نخست به زودی به بهره برداری خواهد رسید.

ناظم رضوی افزود: کاربری اصلی این پروژه موزه صنعت سیمان است و در راستای حمایت از اشتغال و فعالیت‌های دانش بنیان، بخشی از آن به مرکز استقرار کسب‌وکارهای خلاق و شرکت‌های دانش بنیان اختصاص پیدا می کند.

او اظهارداشت:کارخانه سیمان ری اولین کارخانه سیمان کشور با قدمتی نزدیک به ۹۰ سال بعد از اینکه در فهرست آثار ملی کشور قرار گرفت براساس مصوبه هیات وزیران برای ۳۰ سال به شهرداری تهران واگذار شد.

شهردار منطقه با بیان اینکه این پروژه بزرگ، مجموعا در ۳ هکتار عرصه به سازمان نوسازی شهر تهران واگذار شد، گفت: رویکرد گردشگری و برگزاری تورهای گردشگری برای دیدن موضوعات جذاب در این کارخانه قدیمی دنبال می‌شود تا شهروندان برخی از اولین‌ها را در این کارخانه قدیمی ببینند.

شهردار منطقه اظهار داشت: نمایش دو دستگاه دیزل بسیار قدیمی که هر کدام از آنها با تولید ۲.۵ مگاوات، برق شهرری را تولید می‌کردند، از دیگر بخش‌های این موزه است و اسنادی که از آنجا به دست آمده و تجهیزات و ابزاری که در کارخانه سیمان بوده هم در موزه صنعت سیمان به نمایش عموم گذاشته می‌شود.