در واپسین روزهای بهار و فرارسیدن فصل برداشت گندم و جو، کشاورزان بخش کهریزک برداشت و دِروی محصول گندم، جو و کلزا را در مزارع کشاورزی خود آغاز نمودند.

به گزارش  گویای صنعت، هادی بادلی سرپرست بخشداری کهریزک در بازدید از فرایند برداشت مزارع زیرکشت گندم و کلزا در روستای دوتویه‌سفلی که با حضور محمدرضا معینی رئیس شورای اسلامی بخش کهریزک، عوامل جهاد کشاورزی شهرستان ری، مسئول اداره جهاد کشاورزی کهریزک، اعضای شورای اسلامی روستای دوتویه‌سفلی و جمعی از کشاورزان منطقه انجام شد، اظهار داشت: گندم از مهم‌ترین محصولات غذایی بوده و ارتباط تنگاتنگی با امنیت غذایی مردم دارد و درراستای تحقق شعار سال و فرمایش مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی)، لازم است تمامی مسئولان برای حمایت از کشاورزان و ترغیب آنان به تولید بیش‌تر، اهتمام ورزند.

بادلی در ادامه با اشاره به مشکلات موجود در روند فعالیتی کشاورزان و مراحل کاشت، داشت و برداشت محصولات گفت: تامین آب موردنیاز اراضی کشاورزی از مهم‌ترین دغدغه‌های کشاورزان بخش کهریزک است که با پیگیری‌های لازم برای بهره‌مندی بیش‌تر اراضی کشاورزی از حق‌آبه رودخانه کن، این مهم نیز تا حدود زیادی مرتفع خواهد شد.

سرپرست بخشداری کهریزک افزود: تمامی دستگاه‌های متولی امر می‌بایست با جدیت و دغدغه‌مندی بیش‌تری درصدد رسیدگی و حل‌وفصل مشکلات کشاورزان در زمینه تولید مواد اولیه غذایی که با معیشت مردم سروکار دارد، برآمده و زمینه تولید بیش‌تر محصولات کشاورزی را فراهم کنند.

گفتنی است در اولین مرحله از برداشت در روستای دوتویه‌سفلی، محصولات مزرعه‌‌ی امینی به میزان ۳۰ هکتار گندم آبی سیوند با عملکرد ۸.۵ تن در هکتار، ۳۰ هکتار گندم آبی ترابی با عملکرد ۸.۷۸۰ تن در هکتار و ۱۵ هکتار کلزای هیدرومیل با عملکرد ۵ تن در هر هکتار برداشت می‌شود.