فرماندار ویژه شهرستان ری عصر امروز در جمع دختران ساکن در مرکز شبه خانواده نیک اندیشان شهرری، گفت: در شرایط فعلی وظیفه اصلی شما دختران گرامی تحصیل و یادگیری علوم و مهارت های فردی و گروهی مختلف می باشد. زیرا با یادگیری و افزایش دانایی است که فضاهای تاریک مسیر پیشرفت برای شما روشن شده و می توانید به اهداف نهایی خود دست پیدا نمایید.

به گزارش گویای صنعت، مهدی باب الحوائجی معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه شهرستان ری عصر امروز با همراهی خادم رئیس بهزیستی شهرستان ری باحضور در مرکز شبه خانواده دختران نیک اندیشان شهرری، ضمن دیدار و گفتگو با مربیان و دختران حاضر، از بخش های مختلف این مرکز بازدید بعمل آورد.

فرماندار ویژه شهرستان ری در این بازدید و در جمع دختران و مربیان حاضر در مرکز با اشاره به امکانات و فضای مناسبی که از سوی مرکز شبه خانواده ایجاد شده است، گفت: در شرایط فعلی وظیفه اصلی شما دختران گرامی تحصیل و یادگیری علوم مختلف از جمله تسلط بر یک یا دو زبان خارجی رایج در دنیا می باشد. زیرا با یادگیری و افزایش دانایی است که فضاهای تاریک مسیر پیشرفت برای شما روشن شده و می توانید به اهداف نهایی خود دست پیدا نمایید.

وی افزود: نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه نمایید یادگیری مهارت های عملی در کنار تحصیل و مهارت های تئوری می باشد. درحال حاضر فضا، امکانات و شرایط خوبی در این مرکز برای شما فراهم شده که حتی در برخی خانواده های تک گروهی نیز شاهد آن نیستیم. شما عزیزان باید از این شرایط به نحو احسن استفاده نمایید و بر مهارت های فردی خود بیافزایید.

باب الحوائجی در ادامه با تأکید بر لزوم یادگیری مهارت های فردی در میان دانش آموزان ساکن در این مرکز گفت: علاوه بر تسلط به زبان های خارجی، یادگیری و تسلط به علوم رایانه و فناوری اطلاعات نیز یکی از الزامات زندگی فردی و حرفه ای در دنیای پیشرفته کنونی است که همه چیز درحال حرکت به سوی هوشمند شدن و فراگیر شدن علوم رایانه ای بر تمامی جنبه های زندگی انسان ها می باشد.

وی ادامه داد: علاوه بر تحصیل و فراگیری مهارت های فردی، توجه به فعالیت های هنری و یادگیری و تسلط بر یک یا چند حوزه مختلف هنر می تواند در زندگی حرفه ای و آینده شما بسیار اثرگذار باشد. در این راستا ممکن است برخی از شما به تنهایی قادر به کشف استعدادهای هنری خود نباشید که در اینجا نقش مربیان و مسئولین حاضر در مرکز می تواند بسیار مهم و مؤثر بوده و به شما در کشف و بارور شدن خلاقیت های هنری تان کمک شایانی نماید.

معاون استاندار تهران افزود: امروز برای شما دختران عزیزم زمان رشد و پیشرفت و پشت سر گذاشتن تمامی مشکلات و محرومیت ها می باشد. با خود و دیگران مهربان باشید و برای افراد پیرامون خود آرزوهای خوب نمایید. در این صورت است که خداوند متعال درهای لطف و رحمت خود را به روی شما خواهد گشود و آینده ای درخشان برای شما رقم خواهد خورد.

فرماندار ویژه شهرستان ری در پایان افزود: در پایان عرایض خود از مربیان حاضر در این مرکز که بعنوان مادران معنوی شما در تمامی لحظات و شرایط در کنارتان حضور دارند تقدیر و تشکر نموده و برای شما دختران عزیز و آینده سازان ایران اسلامی از درگاه خداوند سبحان آرزوی سلامتی و مؤفقیت های روزافزون می نمایم.

لازم بذکر است مرکز شبه خانواده نیک اندیشان با تحت پوشش قراردادن دختران بدسرپرست و بی سرپرست در محدوده سنی ۸ تا ۱۸ سال تحت نظارت سازمان بهزیستی شهرستان ری بوده و مخارج این مرکز از طریق مراکز خیریه بخش خصوصی تأمین می گردد.