سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان ری گفت:توسعه حرم‌های مطهر امامان معصوم و امامزادگان جزو شعائر دینی است و بازسازی عتبات مقدسه قاعدتاً فقر فرهنگی و فکری را کاهش می‌دهد.

به گزارش گویای صنعت، نشست هم‌اندیشی سالانه مدیران و رؤسای ستادهای توسعه و بازسازی عتبات عالیات استان تهران صبح امروز با حضور آیت الله کاظم صدیقی امام‌جمعه موقت تهران و رئیس هیئت‌امنای ستاد بازسازی عتبات عالیات،علیرضا فخاری استاندار تهران، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعلی قاضی عسگر تولیت آستان حضرت عبدالعظیم(ع)، حجت الاسلام والمسلمین سیدعلی شاهچراغی امام جمعه شهر ری و رئیس هیئت امنای ستاد بازسازی عتبات شهرستان ری، سید حسین هاشمی رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان تهران، مسعود اسماعیل‌بیگی جانشین رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان تهران، سیدعباس جوهری معاون سیاسی استاندار، محمد بشارت سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان ری به همراه فرمانداران و ائمه جمعه و مسئولین اجرایی ستاد عتبات استان تهران در سالن شیخ صدوق آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع) برگزار شد.

محمد بشارت در این جلسه با اشاره به اهمیت توسعه و بازسازی عتبات عالیات اظهار داشت: توسعه حرم‌های مطهر امامان معصوم و امامزادگان جزو شعائر دینی است و بازسازی عتبات مقدسه قاعدتاً فقر فرهنگی و فکری را کاهش می‌دهد.

وی با بیان اینکه مهم‌ترین عامل برکت در زندگی شیعیان شریک دانستن اهل بیت (ع) در زندگی است افزود: به برکت تعظیم شعائر مسیر حق و باطل مشخص خواهد شد و هویت بخشی و اصالت بخشی شیعیان با تقویت و تولید معرفت و رشد جامعه شکل خواهد گرفت.

سرپرست فرمانداری ری در ادامه گفت: مهم‌ترین و ماندگارترین کار ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات مربوط به تاریخ انقلاب و تأثیر آن در عراق است که برای اولین بار نام حضرت زهرا(س) در کنار حرم امیرالمؤمنین پیوند خورده که برگرفته از تاریخ انقلاب بوده است.

بشارت تصریح کرد: ظرفیت‌های مردمی و تقویت روحیه مشارکت تأثیر بسزایی در تأمین نیازها و شناسایی ظرفیت‌ها در بازسازی عتبات عالیات دارد و در این بین نقش جوانان و زنان پررنگ خواهد بود.

وی ادامه داد: حضور داوطلبانه مردم در پیاده‌روی اربعین و همچنین پیاده‌روی جاماندگان حسینی که به میزبانی ری انجام می‌شود مثال‌زدنی است که اقدامات ارزشمندی را در ارائه خدمات به زائران رقم می‌زنند.

سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان ری در پایان خاطرنشان کرد: شهرستان ری در جهاد تبیین و جهاد روایتگری به‌عنوان قبله تهران پیش‌گام بوده و در مراسم و آئین‌های مختلف از جمله مراسم ارتحال امام خمینی (ره)، عید غدیر، مسلمیه عملکرد قابل توجهی داشته و در ایام محرم و اربعین نیز در شهرستان ری پیشگام برگزاری مراسمات خواهیم بود.