مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران بر ضرورت برگزاری مانورهای لحظه صفر در شهرستانهای استان تاکید کرد و گفت: اجرای این مانورها جهت افزایش آمادگی ضروری است.

به گزارش  گویای صنعت، حامد یزدی مهر، ظهر چهارشنبه در حاشیه برگزاری مانور لحظه صفر که در شهرستان ملارد برگزار شد اظهار داشت: با توجه به اینکه کشور ما جز ۱۰ کشور اول حادثه‌خیز دنیا محسوب می شود، آمادگی مستمر نیروهای امدادی و به روزرسانی امکانات و تجهیزات برکسی پوشیده نیست.

یزدی مهر با بیان اینکه برگزاری مانور در شهرستانهای استان تهران مورد تاکید استاندار محترم و ضروری است، افزود: بر این اساس در سطوح شهرستانی این مانورها برگزار و سناریوهای تدوین شده تمرین می شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران با اشاره به اینکه وقوع حوادث طبیعی در هیچ کجا قابل پیش بینی نیست افزود: با توجه به احتمال وقوع هر حادثه ای، آمادگی نیروها و تجهیزات برای خدمات رسانی بیشتر ضروری است.

وی در تشریح جزئیات مانور لحظه صفر در ملارد گفت: این مانور ساعت پنج صبح امروز چهارشنبه ۱۸ مردادماه به منظور ارزیابی میزان آمادگی و سرعت عمل دستگاه‌های عضو شورای هماهنگی مدیریت بحران ملارد برگزار و با توجه به تکلیف دستگاه ها مبنی بر آمادگی کامل و تمام عیار و خدمات موثر به حوادث احتمالی که استاندار تهران برای شهرستان‌های استان مشخص کرده اند، این برنامه‌ریزی در شهرستان ملارد انجام شد.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به اینکه تجهیزات عملیاتی و امدادی پس از اعلام فراخوان به سرعت به خط شدند افزود: هر چه آمادگی بیشتر در زمان وقوع حوادث داشته باشیم می‌توانیم پاسخ مفید و موثرتری به حوادث محتمل داشته باشیم.

یزدی‌مهر با تاکید بر اینکه تمامی دستگاه‌ها و عوامل استان باید آمادگی کامل داشته تا در زمان وقوع حادثه هم به مردم خدمت رسانی کنند و هم تاب‌آوری مردم را بالا ببرند اظهار داشت: طی بررسی های صورت گرفته آمادگی دستگاه‌های ملارد در این مانور شبیه سازی شده خوب ارزیابی شده اما تجهیزات شهرستان نیاز به تقویت داشته و ضروری است که برای افزایش خدمت‌رسانی کیفیت خدمات افزایش یابد.