به مناسبت روز خبرنگار ، رالی تور گردشگری یکروزه ویژه اصحاب رسانه برگزار می شود.

به گزارش گویای صنعت،کانون جهانگردی و اتومبیلرانی با مشارکت مرکز روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران و پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا به مناسبت روز خبرنگار، رالی تور گردشگری یک روزه ویژه خبرنگاران را برگزار می کند .

جلسه توجیهی و آموزش نقشه خوانی این رویداد روز پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۲ برگزار و روز جمعه ۲۷ مرداد نیز رالی تور گردشگری خبرنگاران به منظور گرامیداشت یاد و خاطره شهدای رسانه و تجلیل از مقام خبرنگاران از محل وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آغاز و در برج میلاد تهران به پایان می رسد.
در پایان این رالی تور یک روزه، برترین نفرات در کلاس های سه گانه معرفی و به آنان جوایز نفیسی همراه با لوح یادبود اهدا خواهد شد.
از آنجایی که این رالی ها، به عنوان یک رویداد گردشگری شناخته شده و سرعت در اینگونه رالی تورها مطرح نیست، ملاک انتخاب برترین ها، کمترین امتیاز منفی ثبت شده توسط داوران مستقر در ایستگاه های کنترل در طول مسیر، میزان رعایت اصول صحیح رانندگی، احترام به قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی، نحوه عملکرد شرکت کنندگان در موقعیت های مختلف، شیوه نقشه خوانی و مهارت مسیریابی و محاسبات دقیق به منظور رسیدن به موقع به ایستگاه ها و نقاط مشخص شده خواهد بود.
خبرنگاران داوطلب حضور در این رویداد می توانند به نشانی اینترنتی www.newsrally.taci.ir مراجعه و برای شرکت در این رالی گردشگری به صورت رایگان ثبت نام کنند.