شهردار منطقه۱۳ از برگزاری کارگاه های آموزشی پیشگیری از آسیب های اجتماعی در مدارس و محلات منطقه۱۳ با همکاری موسسه همیاران سلامت خبر داد.

به گزارش گویای صنعت،  محمد هادی علی‌احمدی، شهردارمنطقه با اشاره به آغاز کارگاه های آموزشی طرح پیشگیری از آسیب های اجتماعی گفت : این کارگاه ها به همکاری موسسه همیاران سلامت در مدارس و محلات منطقه۱۳ برگزار می‌شود و در حال حاضر، کارگاه های آموزشی ویژه والدین آغاز شده و این کارگاه ها برای دانش آموزان در مدارس و شهروندان در سرای محلات به طور همزمان اجرایی می شود .
او افزود : نقش تربیتی و آموزشی اولیا و مربیان و والدین بسیار پر رنگ است و آنها با ایفای درست نقش خود می توانند مانع از بروز آسیب های اجتماعی در کانون خانه ، مدرسه و جامعه شوند ، از این رو ، چنین کارگاه‌هایی برگزار شد تا به والدین راهکار‌های مناسبی ارائه شود و بتوانیم از آسیب‌های اجتماعی جلوگیری کنیم.
به گفته شهردارمنطقه۱۳، در این کارگاه ها، روانشناس متخصص در حوزه آسیب‌های اجتماعی توجه خانواده‌ها را به رفتار‌های پرخطر فرزندانشان با توجه به مرحله رشد جسمی و شخصیتی و برخورد منطقی با آنان جلب کرده و راهکارهای لازم را ارائه می کنند.
او یادآور شد : همچنین انواع آسیب ها و معضلات موجود در جامعه و مشکلاتی که ممکن است جوانان و نوجوانان با آن رو به رو شوند را در مدارس تشریح کرده و راهکار های مقابله با این آسیب ها ارائه می شود.