بزرگترین اقتصاد اروپا در باتلاق بیکاری گرفتاری شده و کارشناسان از احتمال ورود آلمان در رکود اقتصادی خبر می دهند، بحران انرژی در این میان بیشترین تاثیر را دارد.

به گزارش گویای صنعت به نقل از راشاتودی،بر اساس اطلاعات اداره کار آلمان، نرخ بیکاری در اتحادیه اروپا از زمان ماه نوامبر تاکنون بیش از ۲٫۵ میلیون نفر افزایش یافته است.

بر اساس این آمارها، نرخ بیکاری در کشور آلمان درماه نوامبر ۱۷ هزار نفر افزایش یافت و به رقم ۲ میلیون و ۴۵۰ هزار نفر رسید. این آمارها نشان می دهد که نرخ بیکاری از ۵٫۵ درصد در ماه اکتبر به ۵٫۶ درصد رشد کرده است.

دانیال ترزنباخ رئیس اداره کار فدرال اعلام کرد نرخ بیکار فصلی هم افزایش یافته و بیکاری کوتاه مدت هم رشد کرده است و تاکید کرده است.

این گزارش تاکید می کند  که بیشترین نرخ بیکاری در منطقه برمن(۱۰ درصد) و در برلین(۸٫۹ درصد) و کمترین آن در باواریا(۳٫۳ درصد) است.

بزرگترین اقتصاد اتحادیه اروپا که از بحران انرژی و تورم بی سابقه ضربه خورده است انتظار می رود وارد رکود اقتصادی شود.

هونه رئیس گروه پارلمانی حزب دموکرات آزاد در لندتاگ هفته گذشته اعلام کرد که استانداردهای زندگی آلمان ممکن است در نتیجه شکست کامل سیاست انرژی در این کشور سقوط کند.

این کشور همچنین به دلیل افزایش هزینه‌های انرژی در معرض خطر مهاجرت گسترده شرکتها قرار دارد به طوری که گزارش شده است که از هر چهار شرکت آلمانی یک شرکت در نظر دارد تولید خود را به کشورهای دیگر منتقل کند.

به گفته فدراسیون صنایع آلمان از مشکلات مختلفی از جمله قیمت بالای انرژی، اختلال در زنجیره تامین و حتی پس لرزه های ناشی از سرکوب سخت چین در مقابله با همه گیری کووید ۱۹ رنج می برند.