رئیس فراکسیون سازمان‌های مردم نهاد مجلس شورای اسلامی گفت: برای حمایت از تشکل های مردمی به دنبال تصویب قانون سازمان های مردم نهاد تا پایان مجلس یازدهم هستیم.

به گزارش گویای صنعت، حجت الاسلام والمسلمین احمد صالحی شامگاه پنج شنبه در همایش بنیاد بین المللی خیریه آبشار عاطفه ها و مراسم اهدای ۳۱۳ جهیزیه به زوج های آذربایجان شرقی اظهار کرد: حامل ابلاغ سلام و تبریک رئیس جمهور به تک تک شما زوج های جوان هستم.

وی با اشاره به رهنمودها و فرمایشات رهبر معظم انقلاب، افزود: اگر زن و مرد در کانون خانواده با عشق، محبت، عاطفه، مهر و ایثار در کنار هم زندگی کنند هیچ مشکل، آسیب و ناملایمتی نمی تواند آنها را از هم جدا کند.

رئیس مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری اظهار کرد: زوجین باید محبت کردن و سازش با یکدیگر را تمرین کنند تا درخت تنومند خانواده را از آسیب ها حفاظت کنند.

وی با اشاره به پیشینه موسسات خیریه تبریز و فرهنگ مردم این دیار در کمک به همنوع، اظهار کرد: تبریز شهر بزرگان دینی، فرهنگی، علمی و ادبی است و در این خطه ستارخان ها، باقرخان ها، شهریارها و علمای بزرگ پرورش یافته اند.

رئیس مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری افزود: زوج های جوان باید توجه کنند تا فرزندان خود را در مکتب علوی و فاطمی و در مکتب سلیمانی ها و مهدی یاور و مهدی باور تربیت کنند.
وی ادامه داد : خیریه بین المللی آبشار عاطفه ها با بیش از ۲ دهه فعالیت توانسته علاوه بر ارائه خدمات خیرخواهانه خود به مردم ایران اسلامی در کشورهای مختلف به محبین امیرالمومنین (ع) نیز خدمت رسانی کند.

قانون سازمان‌های مردم نهاد در مجلس تصویب شود

رئیس فراکسیون سازمان‌های مردم نهاد مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم گفت: برای حمایت از تشکل های مردمی به دنبال تصویب قانون سازمان های مردم نهاد تا پایان مجلس یازدهم هستیم.

زهره الهیان افزود: در مجلس هشتم با همکاری نمایندگان، سازمان‌ها و سمن‌ها، این طرح جهت تصویب قانون ارائه شد که متاسفانه به‌علت وجود نظرات مختلف در حوزه‌های نظارتی نتوانستیم در آن دوره از مجلس، قانون را به تصویب برسانیم.

وی با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب بر استفاده از ظرفیت مردم و ضرورت بکارگیری مشارکت تخصصی مردم، ادامه داد: در مجلس یازدهم بر این عقیده هستیم که باید از ظرفیت‌های مردمی در چارچوب ظرفیت‌های قانونی استفاده کنیم.

رئیس فراکسیون سازمان‌های مردم نهاد مجلس شورای اسلامی گفت: این موضوع اکنون در دستور کار کمیسیون شوراهای مجلس قرار دارد و پیشنهاداتی از سوی فراکسیون برای رفع موانع سازمان های مردم نهاد ارایه شده تا قانون حامی تشکل ها باشد.

الهیان اظهار کرد: در حدود ۴۰ هزار گروه جهادی در روستاها و مناطق محروم حضور دارند و نزدیک به ۳۶ هزار سازمان مردم نهاد در کشور وجود دارد.

اصلی ترین برند تبریز خیران است

استاندار آذربایجان شرقی نیز در این مراسم با اشاره به اینکه اصلی ترین و مهمترین برند تبریز خیران است، گفت: به برکت وجود این خیران تبریز شهر بدون گدا و آذربایجان شرقی استان بدون معتاد متجاهر است.

عابدین خرّم افزود: ماندگاری مجموعه های خیریه و سازمان های مردم نهاد نشان از اعتماد مردم به این نهادهای غیردولتی است.

وی با اشاره به سفر رئیس جمهور به آذربایجان شرقی، گفت: به عنوان خادمان این ملت در آذربایجان شرقی در راستای توسعه و شکوفایی استان تلاش می‌کنیم.

خرّم با اشاره به پروژهای مختلفی که در سفر ریاست جمهوری به استان افتتاح خواهد شد، گفت: مقبره الشعرا و ده ها پروژه فرهنگی آماده افتتاح بوده و قطار میانه به تبریز بعد از ۲۳ سال افتتاح خواهد شد.

وی اظهار کرد: به برکت سفر رییس جمهوری به استان بخش خصوصی، کارآفرینان، صاحبان صنایع و صنعتگران آذربایجان شرقی در حوزه صنعت، کشاورزی، گردشگری و معدن بیش از ۲۵۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری کردند.

فعالیت ۹۳۰ شعبه بنیاد خیریه آبشار عاطفه ها در کشور

مدیرعامل بنیاد بین المللی خیریه آبشار عاطفه ها نیز در این مراسم با اشاره به ترویج ازدواج آسان و سبک زندگی ساده فاطمی گفت: به مناسبت دهه کرامت، مقارن با ولادت امام رضا (ع) ۳۱۳ جهیزیه به نوعروسان استان آذربایجان شرقی اهدا می شود.

محمدجواد فولاد افزود: این بنیاد با ۹۳۰ شعبه در سراسر کشور و یک میلیون و ۳۴۰ هزار خیر تاکنون برای ۱۲۸ هزار زوج جهیزیه اهدا کرده و ۲۱ هزار ایتام تحت حمایت دارد.

وی با اشاره به اعتماد مردم و افزایش تعداد خیران بنیاد، ادامه داد: کمک های نقدی و غیر نقدی مردم به بنیاد بین ۳۰ تا ۵۰ درصد افزایش یافته است.

مدیرعامل بنیاد بین المللی خیریه آبشار عاطفه ها افزود: در راستای تحقق فرامین رهبر معظم انقلاب این خیریه در حوزه های خانواده و تحکیم خانواده، فرزند آوری، کاهش اعتیاد و آسیب های اجتماعی، آزادی زندانیان غیر عمد نیز فعالیت میکند.

این جهیزیه ها شامل اقلام اساسی زندگی از جمله فرش، اجاق گاز، جاروبرقی، یخچال و بخاری گازی هر سری به ارزش حدود ۵۰ میلیون تومان است که به همت بنیاد بین المللی خیریه آبشار عاطفه ها و مشارکت خیران تامین شده است.
همزمان با اهدای این جهزیه ها ، نمایشگاهی از فعالیتها، دستاوردها و عملکرد بنیاد بین المللی خیریه آبشار عاطفه ها در محوطه مصلای اعظم تبریز در معرض دید عموم قرار گرفت.
مدیر عامل بنیاد بین المللی خیریه آبشار عاطفه ها در جمع خبرنگاران در تبریز ، فقرزدایی را هدف اصلی این تشکل عنوان کرد و گفت: ۹۳۰ شعبه این بنیاد در کشور فعال است که باحضور ۱۰۲۴ نفر کادر در حال خدمت رسامی هستند و ۲۱ هزار ایتام نیز مورد حمایت این بنیاد هستند .
محمد جواد فولاد تحقق فرامین مقام معظم رهبری در بخش تحکیم بنیان خانواده، فرزندآوری ، کاهش آسیب های اجتماعی و افزایش اشتغال، آزادسازی زندانیان جرایم غیر عمد و برگزاری مواکب کربلا در اربعین حسینی را از اهم اقدامات این بنیاد برشمرد.
رضوی خرم استاندار آذربایجان شرقی هم بنیاد بین المللی خیریه آبشار عاطفه ها را مردمی ترین نهاد در سطح کشور دانست که با حضور خیران در جهت کمک رسانی به مستمندان و دستگیری از نیازمندان تلاش می کند .