معاون فرهنگی اجتماعی فراجا با تاکید بر این که پلیس در همه حال به فکر مردم است گفت: مجموعه فراجا در تسهیلِ خدمت رسانی به مردم، طلایه دار و پیشران دیگر دستگاه ها است.

به گزارش گویای صنعت، سردار دکتر “سعید منتظرالمهدی”  گفت: امروز با تسهیل در دریافت خدمات و کاهش مراجعه حضوری به مراکز انتظامی، برنامه ای محقق شده و البته رو به جلو است؛ چنانچه استعلام ممنوع الخروجی از طریق سامانه های مختلف فراجا تنها با درج کد ملی را می توان یکی از همین موارد دانست.

وی افزود: در ادامه تکمیل برنامه های هوشمندسازی در فراجا، پلیس مهاجرت و گذرنامه امکان استعلام لحظه ای ممنوع الخروجی را “نه امسال بلکه از سالیان گذشته” ازطریق اپلیکیشن “پلیسِ من” (Police-man.ir) ایجاد کرده است، شهروندان می توانند افزون بر مراجعه به پنجره واحد خدمات فراجا(سخا)، با نصب و راه اندازی اپلیکیشن «پلیس من»، وضعیت ممنوع الخروجی خود را به صورت آنی بررسی کنند، در صورت ممنوع خروج بودن، تنها کافی است، فرد برای پیگیری موضوع به یکی از دفاتر گذرنامه مراجعه نماید.

معاون فرهنگی اجتماعی فراجا با تاکید بر اینکه انتظامی کشور در همه حال به فکر مردم است، گفت:  اقدامات فراجا در راستای دسترسی آسان به خدمات انتظامی را می توان از جمله فعالیت های خلاقانه این سازمان دانست چراکه پلیس هیچ گاه برای خدمت رسانی بیشتر به مردم منتظر اقدامات و یا خواست دیگر ارگان ها نمانده و در این امور طلایه دار، پیشتاز و حتی پیشران سایر دستگاه ها است.

گفتنی است، چندی پیش یکی از مسئولان قوه قضائیه عنوان کرده بود فرماندهی انتظامی باید ممنوع خروجی را به افراد اطلاع دهد این در حالی است که با  توجه به پیشرفت پلیس در حوزه هوشمندسازی این قبیل موارد از سالیان گذشته اجرایی شده است.