سازمان بسیج رسانه استان تهران با انتشار بیانیه ای بی احترامی وزیر محترم آموزش و پرورش به دو خبرنگار خبرگزاری بسیج و خبرنگار ایرنا را رفتاری غیر مسئولانه خواند و خواستار دلجویی دکتر یوسف نوری از این خبرنگاران بسیجی؛؛ زحمتکش؛؛ ارزشی و تلاشگر شد.

به گزارش گویای صنعت، سازمان بسیج رسانه استان تهران با انتشار بیانیه ای بی احترامی وزیر محترم آموزش و پرورش به دو خبرنگار خبرگزاری بسیج  را رفتاری غیر مسئولانه خواند و خواستار دلجویی دکتر یوسف نوری از این خبرنگاران بسیجی؛؛ زحمتکش؛؛ ارزشی و تلاشگر شد.
در این بیانیه آمده است: خبرنگاران به عنوان حلقه وصل مردم با مسئولان نقش مهمی در رشد و توسعه کشور در حوزه های مختلف فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، و…. دارند. خبرنگاران در کف جامعه با بسیاری از مشکلات و رویدادهای جامعه به طور مستقیم در ارتباط هستند و بسیاری از اطلاعاتی را که مسئولان به آنها دسترسی ندارند، رصد می کنند و اغلب راهکارهای مناسبی هم ارائه می کنند
مسئولان باید وجود این عزیزان را مغتنم شمرده و قدر بدانند و از این ظرفیت مهم و تاثیرگذار در جهت ارتقاء دستاوردهای نهاد یا سازمان متبوع خود استفاده کنند. اما متاسفانه گاهی اوقات جایگاه مسئولیتی و پست و مقام، برخی مدیران را دچار غفلت و خود بزرگ بینی می کند و تصور می کنند هیچ کس حق ندارد به آنها خرده بگیرد و یا نباید بازخواست شوند و هر اقدامی انجام می دهند بدون اشکال است در حالی که در دین مبین اسلام مشورت و نظرخواهی از دیگران یکی از عوامل مهم و حیاتی در تصمیم‌گیری و از دستورات شریعت اسلام برای نیل به سلامت جامعه و رسیدن به اهداف والای انسانی است .
عذرخواهی مسئولان از مردم در هر جایگاهی؛ نشان دهنده احترام به فهم و شعور عمومی و اجتماعی جامعه است.
اگر مسئولی مرتکب اشتباهی شد هیچ اشکالی ندارد که از مردم عذرخواهی کند اما اگر بر روی رفتار اشتباه خود اصرار کند خشم و ناراحتی و در نهایت بی اعتمادی مردم را در به دنبال خواهد داشت.
در طول سال های گذشته در برخی اتفاقات و مسائل کوچک اگر مسئولان به موقع از مردم عذرخواهی می کردند، اتفاقات بزرگ تر و هزینه های بیشتر برای کشور رقم نمی خورد.
دراولین دیدار رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت سیزدهم، با رهبر معظم انقلاب، خاطرمان هست که ایشان با تأکید بر مطالعۀ نامۀ امیرالمؤمنین به مالک اشتر به عنوان حاکم وقت مصر فرمودند: «امیرالمؤمنین می‌فرمایند «وَ اِن ظَنَّتِ الرَّعِیَّهُ بِکَ حَیفاً فَاَصحِر لَهُم بِعُذرِک‌‌«اگر چنانچه یک گرهی در ذهن مردم پیدا شد، یک شبهه‌ای در ذهنشان نسبت به تو پیدا شد، بیا عذر خودت را با مردم درمیان بگذار، صریحاً با مردم حرف بزن و صحبت کن. رابطه‌ی حاکم و مردم یک رابطه‌ی برادرانه و دوستانه است.»
در پایان مجددا با حمایت تمام قد از خدمات دولت سیزدهم و امید به حل مشکلات اقتصادی و معیشتی اعلام می‌کنیم؛؛ بدخویی مسئولان با قشر خبرنگاران و اصحاب رسانه را به هیچ عنوان جایز ندانسته و تحمل نمی‌کنیم ؛؛ منتظر پاسخ و دلجویی وزیر محترم آموزش و پرورش از دو خبرنگاربزرگوار ایرنا و خبرگزاری بسیج هستیم
والعاقبه للمتقین