شهردار منطقه 13 با اشاره به برنامه و عملکرد حوزه حمل و نقل ترافیک در شش ماهه نخست سال 1401 از آموزش و فرهنگ سازی 9 هزار و 568 نفر ساعت در این حوزه خبر داد .

به گزارش گویای صنعت، محمد هادی علی احمدی، یکی از اقدامات مهم و تاثیر گذار در راستای نهادینه کردن فرهنگ ترافیک،آموزش دانش آموزان و برگزاری دوره های مرتبط با حمل و نقل ترافیک برشمرد و افزود : در این راستا ، ۹ هزار و ۵۶۸ نفر ساعت آموزش در مدارس، سرای محلات و شهرک آموزش ترافیک ارائه شده که ما حصل آن آموزش و آگاه سازی دانش آموزان و شهروندان نسبت به مقررات راهنمایی و رانندگی است.

وی به نصب و نگهداری بیش از ۲ هزار مورد تجهیزات ترافیکی شامل استوانه و بشکه ایمنی، کاشن تاک، چشم گربه ای و… اشاره کرد و اظهار داشت : این اقدام با هدف افزایش ایمنی ، کاهش تصادفات، جلوگیری از سردرگمی و اتلاف وقت شهروندان و تسهیل در عبور و مررور آنان از فروردین تا مهر ۱۴۰۱ انجام شد.

به گفته شهردارمنطقه ۱۳ ، بیش از ۳۲۰۰ احداث و نگهداری پیاده راه انجام و حدود ۵۰ نقطه برای معلولان و سالمندان همسطح سازی صورت گرفته است.
نصب و نگهداری بیش از ۳ هزار و ۸۷۰ متر طول انوع گاردریل و نیوجرسی و ترسیم ۵۶ کیلومتر خط کشی محوری و ۱۲۰۰بلوک عابر پیاده از دیگر اقدامات معاونت حمل حمل و نقل ترافیک شهرداری منطقه در شش ماهه نخست اول سال ۱۴۰۱ است.