استاندار تهران با اشاره به ضرورت تحقق چهار راهبرد «امنیت»، «سلامت»، «رقابت» و «مشارکت»، بر لزوم آمادگی همه بخش ها در برگزاری انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد.

به گزارش گویای صنعت،علیرضا فخاری، صبح شنبه در اولین جلسه ستاد انتخابات ریاست جمهوری در استان تهران ضمن تسلیت و تعزیت شهادت خادم الرضا، شهید آیت الله رئیسی، ایشان را الگوی خدمت بی منت برای مردم و نظام دانست و اظهار کرد: آنچه شهید آیت الله رئیسی به ما آموخت این بود که مزد خدمات شبانه روزی همراه با اخلاص نزد خدا است و اگر کار برای رضای خدا باشد و حتی اگر مانند شهید رجایی طول دوران خدمت ما کم باشد، اثر گذاری و ماندگاری آن زیاد خواهد بود و اوست که به کار ما برکت داده و ما را نزد مردم عزیز و سر بلند می کند.

وی در ادامه با اشاره به حوادث متعددی که در تاریخ انقلاب اسلامی متوجه ملت و نظام ما بوده است از آنها به عنوان گره های انقلاب نام برد و گفت: هر چه جلوتر می رویم این گره ها بیشتر به طناب انقلاب قدرت می دهند.

فخاری افزود: این شهادت ها پایه های انقلاب را مستحکم تر، همبستگی ملی را بیشتر و سهم مشارکت اجتماعی را افزایش می دهد.

استاندار تهران در خصوص برگزاری زودتر از موعد انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: در شرایط خاصی قرار گرفته ایم و بنا به شرایط ، زمان برای برگزاری انتخابات بسیار محدود است، هنوز در برخی از مراکز به صورت کامل کار انتخابات مجلس به پایان نرسیده که باید به قید فوریت شرایط را برای برگزاری یک انتخابات بزرگ و سرنوشت ساز دیگر محیا کنیم.

وی در ادامه با اشاره به شکل گرفتن صحنه آرایی های سیاسی با حضور گروه ها و افراد مختلف در انتخابات پیش رو، عنوان کرد: گروه ها و افراد برای ابراز ظرفیت های خود وارد صحنه خواهند شد و ما برای آنکه بتوانیم گام به گام و طبق برنامه پیش برویم فرصتی نداریم و مجبور هستیم با رعایت حقوق افراد تصمیمات فوری و بدون فوت وقت بگیریم.

فخاری با تاکید بر اجرای شایسته چهار راهبرد «امنیت»، «سلامت»، «رقابت» و «مشارکت» مطرح شده از سوی رهبر معظم انقلاب در انتخابات اخیر، اظهار کرد: باید نهایت تلاش برای مشارکت مردم صورت گیرد و اجرای چهار راهبرد به بهترین شکل ممکن انجام شود.

استاندار تهران با بیان اینکه برگزاری انتخابات پیش رو بسیار دشوار خواهد بود افزود: فرصت ما اندک و کار بسیار زیاد است، لذا باید مثل شهید بزرگوار آیت الله رئیسی ضمن شبانه روزی به وظایف خود نیز عمل کنیم، خداوند هم در این راستا یاری گر خواهد بود تا بتوانیم سربلند از این آزمون خارج شویم.