فخاری گفت: تخصیص بودجه برای حفظ آثار شهدا پیگیری می‌شود.

به گزارش گویای صنعت، جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس به ریاست علیرضا فخاری استاندار تهران و با حضور دیگر اعضا برگزار شد.

فخاری در این جلسه اظهار داشت: جلسات شوراهای هماهنگی از  جلسات مهمی می باشد که باید نسبت به آن اهتمام جدی داشته باشیم، چراکه مقدمه سازی و تولید محتوا برای این جلسات، اهمیت دارد.

وی با اشاره به نقش شهدا، رزمندگان و ایثارگران در دفاع مقدس تصریح کرد: انقلاب ما مبتنی بر ارزش‌هایی است که با تکیه بر جانفشانی و رشادت شهدا و ایثارگران شکل گرفته و برکات شکل گیری نظام مقدس جمهوری اسلامی ناشی از ایثارگری و شهادت طلبی بهترین جوانان کشورمان بود که امروز جای آنها در بین ما خالی است.

استاندار تهران با تاکید بر اینکه فضای مجازی، سبک و شرایط زندگی را تغییر داده است، افزود: باید متناسب با فضای حاکم نیز محتواسازی انجام شود تا محتوای صحیح و دقیق روایت شود.

فخاری سپس گفت: مبانی دفاع مقدس با روش های نوین و هوشمندانه در جهت تشریح و تعمیق فرهنگ دفاع مقدس به جوانان منتقل شود که بهره‌گیری از ابزار هنر، کتب صوتی، فیلم کوتاه و بلند می‌تواند در این عرصه مورد توجه قرار گیرد.

وی بیان کرد: سازمان مدیریت و برنامه سال آینده بودجه حفظ آثار شهدا را بررسی کند و همه دستگاه‌های ذی‌ربط پیشنهادات خود را اعلام کنند؛ چراکه باید همه نسبت به بودجه های فرهنگی و بودجه هایی که می تواند در جامعه آرمان های ما را زنده نگه دارد، حساس باشیم.

استاندار تاکید کرد: باید با هم‌اندیشی و هم‌افزایی پیش رویم و از فعالیت‌های موازی و هم عرض جلوگیری کنیم تا از تکراری شدن و دل زدگی جلوگیری شود و اثر بخشی اقدامات افزایش یابد.

فخاری با اشاره به لزوم تجلیل از ایثارگری در دستگاه‌ها افزود: اعضای شورا باید سطح مشارکت خود را بیشتر کنند و با انسجام استانی تلاش خود را در راه تحقق آرمان‌های شهدا و این رسالت سنگین انجام دهیم؛ چراکه ارائه حقایق زندگی شهدا و جانبازان یکی از مهم‌ترین راه‌های جلوگیری از تحریف و فراموش شدن دفاع مقدس است.