فخاری گفت: استان تهران به لحاظ سرزمینی کوچک است و می توان اصلاح هندسی و طرح ریزی های جدید برای جاده ها انجام داد؛ ضمن اینکه ایجاد پیوست اعلام وضعیت برای مواقع خاص و پرتردد ضروری است.

به گزارش گویای صنعت؛ علیرضا فخاری در جلسه شورای ترافیک استان با اشاره به لزوم کاهش سطح تصادفات، تلفات و صدمات اظهار داشت: آنچه مقام معظم رهبری در زمینه کاهش سطح تصادفات انتظار دارند، امر عقلی و شرعی است؛ چرا که عقل و شرع حکم می کند برای حفظ جان تلاش کنیم.

وی با اشاره به عوامل مختلف در بروز حوادث رانندگی ادامه داد: بهبود وضعیت فنی وسایل نقلیه، فرهنگ‌سازی و میزان اثربخشی مقررات و بازدارندگی جرائم می تواند به کاهش تصادفات کمک کند.

استاندار تهران با بیان اینکه نظام تولید خودرو باید اصلاح شود، عنوان کرد: از نکات مهم دیگر در بروز تصادفات حجم وسایل نقلیه است که در جاده هایی با عرض کم، حجم قابل توجهی خودرو عبور می کنند که نیاز به اصلاح دارد.

فخاری به لزوم نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی اشاره کرد و گفت: در حوزه شهرسازی توجه به زیرساخت های حمل و نقل ضروری است و در این موارد نقش راهنمایی و رانندگی برای استعلام وضعیت زیرساختی حمل و نقل تعیین کننده است.

وی تاکید کرد: یکی از جنبه های مهم جهت کاهش تصادفات فرهنگ سازی است و یکی از موضوعات اثربخش محیط بصری و علائم هشداردهنده می‌باشد که بروزرسانی و افزایش علائم رانندگی در سطح جاده ها ضروری است.

استاندار تهران به عدم تناسب وضعیت برخی جاده‌ها با وضعیت استفاده از آن اشاره کرد و افزود: برخی جاده‌ها بر اساس حجم، میزان تردد و شکل هندسی مختص راه روستایی است اما به عنوان جاده بین شهری استفاده می شود.

فخاری اظهار داشت: استان تهران به لحاظ سرزمینی کوچک است و می توان اصلاح هندسی و طرح ریزی های جدید برای جاده ها انجام داد؛ ضمن اینکه ایجاد پیوست اعلام وضعیت برای مواقع خاص و پرتردد ضروری است.