علیرضا فخاری گفت: هر بنگاه غیرمجازی مجرم نیست؛ دریافت پروانه فعالیت ضروری است.

به گزارش  گویای صنعت، علیرضا فخاری در حاشیه بازدید از پروژه‌های نهضت ملی مسکن در شهرستان اسلامشهر اظهار داشت: ۲۶ هزار واحد مسکن سهم شهرستان اسلامشهر و ۴۵ هزار واحد مسکن سهم پرند از پروژه‌های نهضت ملی مسکن است که ۱۰ درصد این پروژه‌ها عملیاتی شده است‌.

وی ادامه داد: ۸۰۰ واحد از طرح مسکن مهر در شهرستان باقی مانده که ۲۰۰ واحد از این تعداد پیشرفت فیزیکی بالای ۷۷ درصد دارد و ۶۰۰ واحد دیگر پیشرفت فیزیکی ۴۰ درصد دارد و در این بازدیدها در مورد رفع موانع برای تکمیل پروژه‌ها دستورات لازم صادر شد.

استاندار تهران عنوان کرد: در مورد تامین زمین برای طرح نهضت ملی مسکن تذکر لازم داده شد و در مورد تامین امور زیربنایی گزارش ارائه و مشکلات مورد بررسی قرار گرفت.

فخاری سپس گفت:در مورد تامین مالی برای شروع یا ادامه پروژه‌ها در حوزه بانکی ارزیابی صورت گرفت و عقب‌ماندگی بانک‌ها برآورد شد تا به مسئولین بانک منعکس شود.

وی در مورد طرح ساماندهی بنگاه‌های غیرمجاز افزود:هر بنگاه غیرمجازی مجرم نیست و فقط جرمش نداشتن پروانه فعالیت است که باید آموزش ببینند و سیر مراحل قانونی برای تثبیت موقعیت حرفه ای و شغلی را انجام دهند

استاندار تهران خاطرنشان کرد: ناترازی در تعداد بنگاه‌های غیرمجاز و سطح تبادل قیمت‌ها به عنوان عرصه رقابتی، عامل افزایش قیمت‌ها است که این موضوع در دستورکار قرار گرفت و رهنمود داده شد تا به تعادل در حوزه اجازه و خرید و فروش مسکن منجر شود