فخاری گفت:از شیوه های جدید تبلیغات استفاده کنید تا نسل جدید موضوعات حوزه شهدا را درک کنند، اقدامات هنرمندانه در این زمینه باید انجام شود تا به شکل مبتکرانه اقدامات پیش برود.

به گزارش گویای صنعت، علیرضا فخاری در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ضمن تسلیت فرارسیدن ایام سوگواری سید و سرور شهیدان اظهار داشت: شاکله فکری و برنامه ای این جلسه، چگونگی تجلیل از مقام شامخ شهدا، ایثار و ایثارگری است تا برآورد شود که از چه راهکارها، ابزار و امکانی برای حفظ جایگاه رفیع شهدا استفاده کنیم.

وی ادامه داد: در طول انقلاب اسلامی و در ناملایمات مختلف جایگاه شهدا، ایثارگران و جانبازان همواره رفیع بوده است و از شهدای دفاع مقدس تا شهدای بهداشت و درمان، امنیت و مدافع حرم جایگاه رفیع را کسب کردند.

استاندار تهران عنوان کرد: شان جلسات راهبردی است و خدمات به خانواده شهدا با توجه به کهولت سن باید با شرایط خاص و ویژه باشد و برنامه ریزی خاصی در این زمینه نیاز است.

فخاری سپس با اشاره به لزوم حفظ یاد و خاطره شهدا گفت: در زمینه پاسداشت یاد شهدا، برگزاری یادواره شهدا ضروری و اثربخش است و به نوعی تجدید خاطره و نماد ارزش گذاری محسوب می شود.

وی افزود: از موضوعات مهم آثار شهدا از جمله دست نوشته ها وصیت نامه ها است که دل ها را به آنها نزدیکتر می کند و رابطه بصری را به رابطه قلبی تبدیل و اثرگذاری را بیشتر می کند.

استاندار تهران با اشاره به دلتنگی خانواده شهدا تاکید کرد: گاهی دلتنگی خانواده شهدا از عملکرد ما و عدم پاسخگویی مسئولین است که باید رعایت کرد و به همه مسئولین ابلاغ بزنیم تا در جهت حفظ شئونات خانواده شهدا اقدام کنند و در صورت عدم رعایت، تخلف محسوب شود.

فخاری اظهار داشت: از شیوه های جدید تبلیغات استفاده کنید تا نسل جدید موضوعات حوزه شهدا را درک کنند، اقدامات هنرمندانه در این زمینه باید انجام شود تا به شکل مبتکرانه اقدامات پیش برود.

وی خاطرنشان کرد: در مورد اختصاص یک درصد بودجه دستگاه ها به امر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، روند هزینه آن توسط ادارات مشخص شود، نکته مهم دیگر اینکه گزارشی از عملکرد دستگاه ها در حوزه امور ایثار و شهدا به صورت فصلی تهیه شود تا اقدامات ارزیابی شود.

استاندار تهران ادامه داد: در زمینه سرکشی و دیدار با خانواده شهدا به دستگاه ها برنامه بدهید و کنترل کنید، همچنین مشکلات خانواده شهدا برآورد شود.

فخاری تاکید کرد: کنگره شهدای تهران و شهرستان ها به بهترین شکل برگزار شود و در جهت غنای کنگره شهدا تلاش کنید؛ همچنین بازسازی و نوسازی گلزار شهدا مهم است و مشارکت مردم را در این زمینه طلب کنید.

وی سپس گفت: ثبت ملی قبور شهدا بررسی شود و ابلاغ به شهرداری ها برای کمک به بازسازی گلزار شهدا مجدد مورد تاکید قرار گیرد.