مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق تهران از ساخت بیش از ۶ هزار قطعه نیروگاهی ساخت داخل با صرفه جویی ارزی بسیار زیاد در سال اخیر خبر داد.

به گزارش گویای صنعت، یعقوب روحی مدیر عامل شرکت گفت: یکی از بزرگترین افتخارات نیروگاه ها در سالهای اخیر با وجود تحریم های ظالمانه توجه ویژه و اهتمام به ساخت داخل قطعات نیروگاهی مخصوصاً قطعات داغ توربین بوده است، و این مهم در سایه حمایت از تولید داخلی و اتکا به متخصصین توانمند در نیروگاه ها محقق شده است. وی از ساخت بیش از ۳۰۰ نوع تجهیز مکانیکی، ابزار دقیق و الکترونیکی که در مجموع شامل حدود ۴۶ هزار قطعه نیروگاهی در نیروگاه های ری و طرشت در سال های گذشته تا کنون خبر داد و صرفه جویی انجام شده در این زمینه را بیش از ۵۰ درصد عنوان کرد و یادآور شد: قطعات ساخته شده در داخل قابل رقابت با نمونه های خارجی و در برخی موارد با کیفیت بالاتر از نمونه خارجی می باشند. بومی سازی تکنولوژی ساخت این قطعات برگ زرینی از افتخارات صنعت برق به ویژه شرکت تولید نیروی برق تهران به شمار می رود.
روحی به ساخت انواع پره های متحرک و ثابت توربین های نیروگاه اشاره کرد و گفت: تمام تعمیرات اساسی و دوره ای واحدهای نیروگاه های تهران توسط متخصصان و پرسنل متعهد نیروگاه صورت می گیرد. وی با بیان اینکه نیروگاه های ری و طرشت و اضافه شدن نیروگاه افق ماهشهر، با داشتن توربین های متنوع و نیروهای متخصص و با دانش فنی بالا جایگاه ویژه ای در بین نیروگاه های کشور دارا می باشند، ایشان گام برداشتن در راستای ساخت داخل قطعات با اتکا به خودباوری را یکی از اهداف مهم شرکت تولید نیروی برق تهران نام برد