سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان جزو برنامه کمیسیون نیست و صندوق به فعالیت های خود در راستای منافع معلمان ادامه می دهد.

به گزارش گویای صنعت، حجت‌الاسلام احمد حسن فلاحی اظهار داشت: تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان جزو برنامه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نیست و اگر کمیسیون خارج از روال نامه زده باشد، خبر ندارم.

وی با اشاره به اینکه طرح تحقیق و تفحص از زمان بارگزاری تا جمع آوری امضاء و ابلاغ به کمیسیون زمان‌بر است، عنوان کرد: بعد از جمع آوری امضاء و به حد نصاب رسیدن باید به هیئت رئیسه مجلس ارجاع شود و بعد هیئت رئیسه به کمیسیون ابلاغ می‌کند.

حجت‌الاسلام فلاحی چند هفته پیش نیز در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس ضمن ابراز بی‌اطلاعی از موضوع تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان، گفته بود که چنین موضوعی در کمیسیون مطرح نبوده و در دستور کار نیست.

جعفر قادری عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس نیز در مصاحبه با ایرنا گفته بود که مجلس از برنامه‌های ارزش‌آفرین صندوق ذخیره برای ارتقای معیشت فرهنگیان حمایت می‌کند اما بحث تحقیق و تفحص مطرح نیست.

حتی جبار کوچکی‌نژاد عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس که به عنوان یکی از مطرح کنندگان تحقیق و تفحص در دروه قبلی نقش بسیار پررنگی داشت، اخیرا در گفت‌وگو با ایلنا گفت که هنوز کمیته‌ای برای تحقیق و تفحص در خصوص عملکرد صندوق ذخیره فرهنگیان تشکیل نشده است زیرا تحقیق و تفحص دور قبلی جامع بود و دیگر نیازی به این کارها نیست. بلکه نیاز به اصلاح قوانین مرتبط با صندوق داریم.

صندوق ذخیره فرهنگیان در دوره مدیریتی جدید اقدامات مهمی در راستای تامین مطالبات فرهنگیان آغاز کرده که یکی از آنها طرح ارزش مالکانه است.