کارشناس فوتبال کشورمان به تحلیل دیدار تیم ملی مقابل آمریکا پرداخت.

به گزارش گویای صنعت به نقل از فارس،رسول کربکندی در خصوص دیدار تیم ملی ایران مقابل آمریکا، اظهار داشت: آمریکا در نیمه اول خیلی خوب بود و حتی می‌توانست بیشتراز یک گل هم بزند. کاملا به بازی مسلط بودند. در سمت چپ تیم ما هرکار خواستند کردند و حتی به گل هم رسیدند.

 

از خستگی آمریکا استفاده نکردیم

وی افزود: طبیعی بود در نیمه دوم با این فشاری که آوردند، عقب بنشینند تا از گلشان محافظت کنند. تیم ملی نیمه دوم بهتر بود اما متاسفانه تاکتیک ما ارسال‌های بلند شده بود که حریف با تجمع دفاعی که داشت تقریبا همه ضربات سر را زد. با شناختی که از مهره‌های ما داشتند برای همه برنامه ریزی کرده بودند اما واقعا در دقایق آخر راه هم نمی‌توانستند بروند. این به دلیل دوندگی بیش از حدشان در نیمه اول بود. با اینحال ما به هدفی که داشتیم نرسیدیم و بازهم با سه بازی حذف شدیم.

کارشناس فوتبال کشورمان در خصوص شکل بازی تیم ملی نسبت به بازی با ولز، عنوان کرد: تیم آمریکا بهتر از ولز بود. با توجه به بازی این تیم مقابل انگلیس دیدم که آن‌ها خیلی خوب پِرِس و حفظ توپ می‌کنند. ما در نیمه اول اصلا حفظ توپ نمی‌کردیم. بازیکنان ما سریع می‌خواستند توپ را از خودشان دور کنند. این مساله باعث شد خیلی تحت فشار قرار بگیریم.

 

توان و قدرت آمریکا برای یک نیمه بود

وی افزود: در نیمه دوم به دلیل اینکه آن‌ها عقب نشینی کردند به ما فرصت دادند که بتوانیم فشار بیشتری ایجاد کنیم و تقریبا مدام در زمین آن‌ها باشیم. اگر تاکتیک ما بر اساس حرکات ترکیبی و بازی زمینی بود، شاید پنالتی هم می‌گرفتیم ولی فقط به ارسال‌های بلند رو آوردیم. آن‌ها با شناختی که از تیم و مهره‌های ما داشتند، در تجمعات دفاعی به راحتی ضربات سر را زدند و توپ‌ها را دفع کردند.

کربکندی در مورد اینکه ایران ابتدای نیمه اول چند حمله را انجام داد و سپس به دفاع پرداخت، گفت: تیمی که برای مساوی وارد زمین شود، احتمال باختش زیاد است. آمریکا فقط باید بازی را می‌برد ولی ما که فکر می‌کردیم با مساوی هم صعود می‌کنیم، فشردگی و ساختار دفاعی خوب را نداشتیم. به همین علت در نیمه اول فضا و فرصت را به حریف دادیم. چند باری که فشار ایجاد کردیم، آمریکا ضدحمله‌های خطرناک به ما زد. با اینحال قدرت و توان آن‌ها یک نیمه بود و به هدفشان هم رسیدند. با جنگندگی و قدرت هم آن را حفظ کردند. در کل یک نیمه برای آن‌ها بود و یک نیمه برای ما، ولی باید از یک پلن دومی هم استفاده می‌کردیم که فقط بنای کارمان را روی توپ‌های بلند گذاشتیم.

بدون برنامه به جام جهانی رفتیم

کارشناس فوتبال در مورد ترکیب تیم ملی و تعویض‌های کی‌روش در این بازی، عنوان کرد: ارنج تیم بر خلاف بازی اول که اصلا ترکیب خوبی نداشت، بهتر بود اما سامان قدوس بازیکنی بود که باید بیشتر از او استفاده می‌شد. تعویضی‌های ما در بازی با ولز گلزنی کردند و باعث برد شدند اما در کل باید ببینیم هدفمان از هر تعویض چیست. ابوالفضل جلالی وارد زمین شد و فقط ارسال کرد. رضاییان هم در آن جناح همینطور بود. فقط بازی بلند کردیم. چون تعویض‌هایمان منجر به امتیاز گیری برایمان نشد، طبیعی است که اثرگذاری مورد نظرمان را نداشت.

کربکندی گفت:‌ باید از حالا به فکر آینده باشیم، باید از حالا برنامه ریزی کنیم. در حقیقت کار برنامه ریزی شده‌ای نداشتیم و به جام جهانی رفتیم.