استاندار تهران گفت: شهرک ایران زمین پرند در زمینی به مساحت 445 هکتار در قالب طرح نهضت ملی مسکن کلنگ زنی شد و در مرحله اجرایی قرار گرفت.

به گزارش گویای صنعت؛ علیرضا فخاری در آیین کلنگ زنی شهرک ایران زمین در پرند اظهار داشت: طرح مربوط به استقرار جمعیت افزون بر ۱۵۰۰۰ نفر در قالب طرح نهضت ملی مسکن در قطعه زمین ۴۴۵ هکتاری بخش غربی شهر پرند با عنوان شهر ایران زمین کلنگ زنی شد هم زمان موضوع مربوط به آماده سازی اراضی برای جانمایی و استقرار واحد های مسکونی در این مجموعه آغاز شد.
وی افزود:همزمان با آماده سازی این اراضی، هماهنگی ها و توافقات اولیه برای امور روبنایی و زیر بنایی صورت پذیرفته که بعد از پیشرفت فیزیکی ۳۰ درصدی این پروژه ها سازمان های زیربط کار خود را شروع می کنند.
فخاری در ادامه بیان داشت: هدف ما صرفا ساخت مسکن نیست و باید به سرانه های خدماتی ، رفاهی ، درمانی و آموزشی مورد نیاز شهروندان بصورت هم زمان توجه شود.
استاندار تهران با اشاره به واگذاری مسکن در قالب این طرح افزود: شهروندان می توانند ابتدا در این طرح ثبت نام کنند و بعد از پالایش، واجدین شرایط انتخاب و برای تامین اعتبار به بانک معرفی می شوند بعد از طی این مراحل واگذاری صورت میپذیرد.
همچنین ۵۵۰۰ واحد از پروژه های نیروهای مسلح که بالای ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشتند توسط استاندار بازدید به عمل آمد و امور روبنایی و زیربنایی در حوزه شهرک سازی مورد تاکید قرار گرفت.
در ادامه مسجد کوثر که جزء نیازها و سرانه های فرهنگی مردم بود به بهره برداری رسید و مورد استفاده عموم قرار گرفت.
استاندار تهران با اشاره به طرح تشویقی برای فرزند آوری و رشد و توسعه جمعیت هدفمند گفت:در مجموعه شهر پرند برای نخستین بار طرح واگذاری زمین برای ۴۴۰ خانواده درطرح جوانی جمعیت در سطح استان تهران در دستور کار داریم ودر قالب این طرح به ۳ خانواده امروز زمین واگذار کردیم تا زوج های جوان و خانواده ها برای فرزند آوری تشویق شوند تا بتوانیم از بحران پیری جمعیت رهایی یابیم.
وی خاطرنشان ساخت:تعهدی که دولت برای کمک به طرح مترو در پرند داشت و در سفر ریاست جمهور مصوب شد ابلاغیات لازم به راه و شهرسازی برای تکمیل پروژه داده شد بخشی از بودجه آن تامین شده و تلاش می شود با رفع موانع تا هفته دولت افتتاح شود و مورد استفاده مردم قرار بگیرد.