پیرو همکاری مرکز تتا و سازمان نصر، درخواست رتبه‌بندی و اخذ رتبه اعتماد برای کسب‌وکارهای اینترنتی شرکت‌کننده در نمایشگاه الکامپ 1402 شامل تخفیف ۳۰ درصدی خواهد بود.

به گزارش گویای صنعت، پیرو همکاری مرکز تتا و سازمان نظام صنفی رایانه‌ای (نصر) و با توجه به برگزاری نمایشگاه الکامپ پس از وقفه چهارساله، با پیشنهاد رسمی مرکز تتا و موافقت ستاد برگزاری الکامپ، جهت کمک به رونق و برگزاری هرچه بهتر این رویداد و تشویق و تسهیل حداکثری برای ورود کسب‌وکارهای اینترنتی به فرایند ارزیابی تخصصی و رتبه‌بندی، تخفیف ۳۰ درصدی برای شرکت‌کنندگان در نمایشگاه الکامپ ۱۴۰۲ در نظر گرفته شده است.

لازم به ذکر است مرکز تتا در قالب پروژه اینماد، علاوه بر تکمیل شناسنامه کسب‌وکارهای اینترنتی و انتشار سوابق عملکرد آن‌ها به منظور ایجاد شفافیت، حمایت از مصرف‌کننده و ایجاد رقابت مثبت در راستای ارتقای عملکرد، طی سال‌های اخیر اقدام به رتبه‌بندی کسب­و­کارها براساس شاخص‌های مختلف در سه حوزه امکانات و توانمندی‌ها، سوابق عملکردی و شاخص‌های مالی و نمایش آن در قالب ستاره‌های ذیل لوگوی اینماد کرده است.

سال گذشته نیز طراحی جدید لوگوی اینماد پس از ۱۲ سال براساس بازخوردهای دریافتی به ویژه نقطه نظرات بخش خصوصی و با توجه به رویکرد تفکیک نماد تجارت الکترونیکی به عنوان مجوز پیش‌نیاز دریافت درگاه پرداخت اینترنتی از رتبه اعتماد با مفهوم طیفی و مدرّج، طی نشست خبری مشترک با مسئولان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات رونمایی و به صورت همزمان برای تمامی کسب‌وکارهای اینترنتی (بیش از ۱۲۰ هزار) اعمال گردید.

خوشبختانه تاکنون استقبال خوبی از طرف کسب­وکارهای اینترنتی دارای اینماد اعم از کسب­و­کارهای بزرگ و پیشرو تا کسب­و­کارهای متوسط و کوچک از رتبه‌بندی صورت گرفته و چند نوبت اطلاع‌رسانی پیامکی توسط معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه و فرهنگ‌سازی عمومی به منظور توجه مردم به رتبه اعتماد کسب‌وکارها جهت کاهش ریسک خرید اینترنتی انجام پذیرفته است.

کسب‌وکارها جهت دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص رتبه اعتماد می‌توانند به وبگاه رتبه‌بندی کسب‌وکارهای اینترنتی به نشانی ecrating.ir مراجعه کرده و جهت بهره‌مندی از تخفیف ۳۰ درصدی، در طول دوره برگزاری الکامپ نسبت به ثبت درخواست رتبه‌بندی خود از طریق سامانه اینماد اقدام کنند.

گفتنی است بیست‌وششمین دوره نمایشگاه الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیکی (الکامپ) پس از چهار سال وقفه، از ۴ تا ۷ تیرماه در نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار خواهد شد.