رئیس پلیس راهور منطقه۱۳ در مورد وضعیت ترافیکی محدوده پس از یکشنبه برفی پایتخت گفت: در همه معابر، تردد به طورعادی در جریان است و وضعیت بزرگراه‌ها از نظر ترافیکی خوب هست.

به گزارش گویای صنعت، سرهنگ ایرج محمدی با اشاره به هماهنگی انجام شده با منطقه برای جلوگیری از یخ زدگی و انسداد معابردر روز گذشته افزود: به علت محلول و شن‌پاشی به موقع در معابر یخ‌زدگی، انسداد راه یا کندی در حرکت خودروها نداشتیم.

او با اشاره به بارش برف در چندین مقطع در ورودی شرق تهران افزود: با توجه به استقرار به موقع ستاد برف‌روبی شهرداری منطقه ۱۳ در نقاط حساس از جمله بزرگراه‌های شهید یاسینی و دوران، با مشکل خاصی مواجه نبودیم.

رئیس پلیس راهور منطقه ۱۳ از شهروندان خواست در مواقع برفی از تردد غیر ضروری در مسیرهای دارای شیب‌های تند خودداری کنند و از سیستم‌های گرمایشی و سلامت فنی وسیله نقلیه خود مطمئن شوند.

شهردار منطقه ۱۳ همچنین از شن پاشی در معابر محلات سیزده گانه منطقه خبر داد و گفت: این اقدام از روز گذشته انجام شده تا باتوجه به کاهش دما و بارش برف، شهروندان با یخ زدگی معابر مواجه نشوند.

محمد هادی علی‌احمدی افزود: با توجه به برودت هوا و بارش برف روز گذشته، معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۱۳ با به کارگیری۹۳ نیروی مجهز انسانی و ۲۲ ماشین آلات و ادوات مکانیزه و غیر مکانیزه برف روبی با سرکشی مداوم از هرگونه یخ زدگی معابر و اختلال در تردد شهروندان جلوگیری کرد.

شهردار منطقه ۱۳ افزود: همه امکانات برف روبی و نیروهای اجرایی و ماشین های سنگین و سبک در حال آماده باش بوده و شرایط به نحوی است که حدود ۱۵ بزرگراه معبر اصلی مانند بزرگراه های شهید یاسینی، امام علی(ع)، شهید دوران، مسیر بیمارستان لواسانی، پایانه شرق و ۴۷ معبر فرعی برف روبی شده و برای تردد شهروندان و خودروهای سواری ایمن است.

محمد هادی علی‌احمدی خاطر نشان کرد: توزیع و تعبیه ۱۲۱ عدد مخزن زردرنگ در نقاط پرتردد، شارژ۱۱۷ تن شن در سایت های برف روبی و شارژ بیش از ۶۰۰۰ عدد کیسه شن از دیگر اقدامات منطقه در این راستا است.

شهردار منطقه ۱۳ همچنین گفت: چنانچه شهروندان با مشکلات احتمالی یخ زدگی در معابر مواجه شدند سامانه ۱۳۷+ را از این مورد مطلع کنند تا به فوریت اقدامات لازم انجام شود.