مرکز اطلاع رسانی پلیس در اطلاعیه ای اعلام کرد: پلیس با تشکیل 100 کارگروه ویژه عملیاتی در خصوص جرائم مرتبط با کنکور در حوزه فضای مجازی تعدادی مجرم را در استان های اصفهان، تهران بزرگ و خراسان رضوی شناسایی و دستگیر، تارنماهای مجرمانه را مسدود کرده و تعدادی از متخلفان را به مراجع قضائی معرفی کرده است.

به گزارش  گویای  صنعت، مرکز اطلاع رسانی پلیس در اطلاعیه ای اعلام کرد: پلیس با تشکیل ۱۰۰ کارگروه ویژه عملیاتی در خصوص جرائم مرتبط با کنکور در حوزه فضای مجازی تعدادی مجرم را در استان های اصفهان، تهران بزرگ و خراسان رضوی شناسایی و دستگیر، تارنماهای مجرمانه را مسدود کرده و تعدادی از متخلفان را به مراجع قضائی معرفی کرده است.

یکی از ترفند های این مجرمان سایبری تبلیغات فروش سوالات کنکور بوده و عمدتا شبکه های اجتماعی، پیام رسان های غیر بومی و خارجی بستر تبلیغات آنها می باشد که این تبلیغات بسیار فریبنده و حساب شده است. بعضا از نام و اعتبار افراد و سازمان های دخیل سوء استفاده و با جعل عنوان حقیقی و حقوقی آنها و با شناسایی مشخصات افراد متقاضی، هزینه ای را از آنها اخذ و سپس شخص را (بلاک کرده) کنار گذاشته یا نمونه سوالات چند سال گذشته را چند میلیونی و چند ده میلیونی به فروش می رسانند.

سایر اقدامات پلیس در حوزه پیشگیری وضعی و پیشگیری اجتماعی در جهت جلوگیری از وقوع تخلف و جرم در حوزه برگزاری کنکور و دیگر اقدامات تامینی مانند تسهیلات شدآمدی تا بعد از برگزاری آزمون نیز تداوم خواهد داشت.