مدیرکل مدیریت بحران استان تهران از تمدید هشدار زرد هواشناسی خبر داد و گفت: مردم از عصر فردا چهارشنبه تا روز پنجشنبه ۱۳ مهرماه از رودخانه‌ها دور شوند و کنار مسیل های استان اتراق نکنند.

به گزارش گویای صنعت، حامد یزدی مهر، بعد از ظهر سه شنبه ضمن تبریک به مناسبت ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) از تمدید هشدار زرد وزش باد و بارش باران توسط سازمان هواشناسی خبر داد و اظهار داشت: طبق این پیش‌بینی از عصر فردا چهارشنبه تا روز پنجشنبه ۱۳ مهرماه فعالیت سامانه‌های یادشده دور از انتظار نیست.

یزدی‌مهر با بیان اینکه طی مدت مذکور در بخش‌های شمالی به ویژه ارتفاعات شمال شرقی استان بارش باران، گاهی رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید، کاهش نسبی دما پیش بینی شده است گفت: در این وضعیت احتمال بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها و جاری شدن روان‌آب وجود دارد لذا از شهروندان درخواست می‌شود مطلقاً از اتراق کنار رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران نسبت به انجام فعالیت‌های کوه‌نوردی در مدت یادشده نیز هشدار داد و افزود: از مردم درخواست می‌شود به هیچ عنوان در نواحی مرتفع مانند داربست‌ها، بالابرها و ساختمان‌های بلند مستقر نشوند.

وی همچنین بر ضرورت آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادرسان تاکید کرد و گفت: ابلاغیه هشدار برای دستگاه‌های عضو ستاد بحران ارسال شده است.

یزدی مهر با اشاره به احتمال لغزندگی جاده‌هایی کوهستانی، وقوع مه، کاهش دید و اختلال تردد در جاده‌های کوهستانی، بیان داشت: از مردم می‌خواهیم در صورت عدم ضرورت از سفرهایی که نیاز به تردد در جاده‌های کوهستانی دارد خودداری کنند.